logo
05/12
02/12
01/12
30/11
29/11
28/11
26/11
25/11
2 ...

У ЄС зафіксували випадки повторного інфікування COVID-19

25-08-2020 15:181538

 У ЄС зафіксували випадки повторного інфікування COVID-19
Фото: Bloomerg.com

У одного пацієнта в Нідерландах і ще одного в Бельгії офіційно виявили повторне інфікування коронавірусом.

Про це повідомляє у вівторок, 25 серпня, нідерландська національна телерадіокомпанія NOS з посиланням на вірусологів, передає DW.

За словами вірусологині з Нідерландів Маріон Кумпанс, випадки, коли люди, які вже перехворіли, через деякий час знову підхоплюють таку ж саму інфекцію, добре відомі. Але у випадку з коронавірусом ситуація вимагає проведення генетичного тестування вірусу, яким людина хворіла у першому та другому випадках. Це необхідно для того, щоб зрозуміти, наскільки сильно ці два штами вірусу відрізняються один від одного.

Також Кумпанс, яка є радницею уряду Нідерландів, заявила, ще ці випадки не дуже її хвилюють. Адже вони були очікуваними. Найголовніше зараз - це зрозуміти, наскільки часто таке може траплятися. З іншого боку, за словами бельгійського вірусолога Марка ван Ранста, підтвердження повторних інфікувань є «не дуже хорошою новиною». Він пояснив, що, як виявилося, антитіл, вироблених організмом пацієнтом під час першого інфікування, було недостатньо, щоб запобігти другому випадку з трохи іншим варіантом вірусу.

Тому, за словами Ранста, незрозуміло, чи є такі випадки поодинокими, чи у світі є «набагато більше людей, які можуть знову повторно інфікуватися через шість аба сім місяців». 

Тим часом у Гонконгу напередодні також повідомили про випадок повтроного інфікування коронавірусом. 

Leopolis.news