logo
31/10
30/10
29/10
28/10
2 ...

На українській митниці заблоковано майже 150 вантажівок — Європейська бізнес-асоціація

09-09-2020 14:04429

На українській митниці заблоковано майже 150 вантажівок — Європейська бізнес-асоціація
Фото: Укрінформ

Блокування майже 150 фур на митниці вже призвело до перебоїв із виробництвом у 20 компаніях через затримку постачань сировини й вантажів, Державна митна служба анонсувала в середу селекторну нараду для врегулювання ситуації.

Про це повідомила виконавчий директор Європейської бізнес-асоціації (ЄБА) Анна Дерев'янко, передає «Інтерфакс-Україна».

«Компанії асоціації вчора мали можливість поспілкуватися безпосередньо з Андрієм Павловським, в. о. голови Держмитниці та його фахівцями про ситуацію з масовою затримкою вантажів на Галицькій та Київській митницях», - сказала Дерев'янко в коментарі в середу.

«У розмові з бізнесом пан Павловський пообіцяв провести 9 вересня селекторну нараду для врегулювання цієї ситуації. Асоціація передала керівництву Держмитниці майже 20 офіційних звернень із детальним описом неправомірних дій митних органів та сподівається на обіцяну швидку реакцію керівництва відомства на ситуацію і розблокування руху вантажів, щоб не створювати штучних перешкод для чесного і прозорого бізнесу в Україні», - зазначила вона.

Про затримку митного оформлення майже 150 фур компанії бізнес-асоціації почали повідомляти з початку вересня. Після заяви ЄБА 4 вересня Держмитниця пояснила затримку митного оформлення вантажів саботажем і повідомила про отримання керівництвом відомства погроз фізичної розправи.

Дерев'янко наголосила, що нині ситуація залишається критичною: «До сьогодні близько 150 вантажівок залишаються заблокованими на митниці, а більше ніж 20 компаній уже мають перебої з виробництвом або своєю діяльністю через затримку постачань сировини або вантажів».

За словами виконавчого директора ЄБА, компанії стикаються з порушеннями термінів розгляду документів і необґрунтованими вимогами надати додаткову документацію для контролю митної вартості.

«Бізнесу незрозуміла така ситуація, оскільки справа стосується переважно регулярних постачань вантажів за довгостроковими контрактами, які ще два тижні тому митниця оформляла у звичайні терміни», - зазначила Дерев'янко.

Вона також наголосила, що контроль митної вартості можна було перенести на постаудит, щоб уникнути безпідставної затримки вантажів і не створювати для компаній негативних фінансових наслідків.

Leopolis.news