logo
21/09
19/09
18/09
17/09
16/09
15/09
2 ...

Іван Собко: Серця наших мешканців мають бути в надійних руках медиків

16-09-2020 09:13362

Іван Собко: Серця наших мешканців мають бути в надійних руках медиків

Особливої актуальності сьогодні набуло вирішення такої світової проблеми як спалах COVID-19,  охарактеризованої ВООЗ як пандемія. Проте, в Україні та у Львівській області, зокрема, обумовлюють високу медичну та соціальну значимість і інших захворювань, зокрема, серцево-судинних, які можуть бути одним із ускладнень коронавірусної інфекції. В Україні щорічно реєструється біля 50 тис. випадків інфаркту міокарду, у Львівській області в середньому щороку 2300 – 2400 випадків. Як справляється така галузь як охорона здоровя з таким викликом? Про це кореспондент Leopolis.news розпитував у заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Івана Собка, директора Департаменту охорони здоровя ЛОДА, керівників медичних закладів області. 

 

«Серцево-судинні захворювання, а це ішемічна хвороба серця (серцеві напади), інсульт, підвищений артеріальний тиск (гіпертонія), захворювання периферичної артерії, ревматична хвороба серця, вроджені захворювання серця та серцева недостатність - є однією з основних причин смертності та інвалідності у всьому світі та є важливим пріоритетом системи охорони здоров’я, - розповідає заступник  голови Львівської обласної державної адміністрації Іван Собко. - Люди, які живуть із серцево-судинними захворюваннями, стикаються з багатьма проблемами. Власне, з приходом до влади голови Львівської обласної державної адміністрації Максима Козицького та його команди, ми максимально сконцентрували увагу на допомозі тим верствам населення, де спостерігається найбільша смертність через ці захворювання».

Відомо, що у Департаменті охорони здоровя ЛОДА створено робочі групи по розробці порядку організації надання медичної допомоги та госпіталізації пацієнтів з гострою патологією.

«Першим результатом їх діяльності є маршрутизація пацієнтів з гострим коронарним синдромом. Востаннє такі заходи проводилися ще у 2013 році. З того часу змінились і діагностично-лікувальні можливості, і клінічні настанови для лікування пацієнтів з інфарктом міокарду - тож ми йдемо в ногу з часом», - наголошує Іван Собко.

Про ситуацію в медичних установах Львівської області говорить і директор Департаменту охорони здоровя Львівської ОДА Орест Чемерис.

  «Питання маршрутизації пацієнтів з невідкладними станами, такими як гострий інфаркт міокарду, гострі порушення мозкового кровообігу та травми, набуло особливої актуальності в час епідемії COVID-19. Адже,  структура та захворюваність населення області, окрім захворювання на коронавірусну хворобу, залишаються попередніми. Ми бачимо наскільки зросло навантаження на заклади охорони здоров’я та на службу екстреної медичної допомоги, наскільки ускладнилось функціонування ургентних служб, в тому числі і через перевантаження лікарів та молодшого медичного персоналу, - пояснює пан Чемерис. -  Необхідний ряд організаційних заходів, щоб ми отримали можливість якнайшвидшого потрапляння пацієнта з інфарктом у спеціалізовані медичні центри, де є можливість проведення перкутанного  коронарного втручання пацієнтам з гострим коронарним синдромом з елевацією сегмента ST. Це і створення алгоритму дій працівників первинної ланки та екстренки, створення телемедичного координаційного центру на базі Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», інформування щодо показів та протипоказів до проведення системного тромболізису, забезпечення можливості проведення фібринолітичної терапії на догоспітальному етапі».

«Зараз проведення ургентної коронарографії можливе у 4 закладах області, - розповідає Орест Чемерис. - Це КНП ЛОР «Львівський обласний клінічний  лікувально-діагностичний  кардіологічний центр», КНП «Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги», КНП Дрогобицької міської ради «Дрогобицька міська лікарня №1», КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна лікарня». З придбанням ангіографічного обладнання, до переліку будуть додані інші багатопрофільні лікарні інтенсивного лікування ІІ рівня».

За словами заступника голови ЛОДА Івана Собка для попередження серцево-судинних захворювань і виявлення таких на ранніх стадіях закупляється сучасний ангіограф у Центральну міську лікарню Червоноградької міської ради. «Таким чином, працюємо над розширенням точок обстеження пацієнтів у Львівській області», - додає Іван Собко.

Директор КНП ЛОР «Львівський обласний  клінічний лікувально-діагностичний кардіологічний центр» Степан Павлик розповідає, що в його установу цього року було придбано апарат для ехокардіографії.

 «Такий сучасний апарат експертного класу дає можливість більш точно і детально визначати патологію міокарду в пацієнтів із серцево-судинним захворюванням, - говорить Степан Павлик. - Не менш важливим було організувати та провести навчання лікарів по його використанню з метою можливості більш точно проводити діагностику серцевої патології жителів Львівщини».

  «Попри те, що лікувальні рішення стають більш ефективними, ми визнаємо, що управління цими захворюваннями – це безперервна робота. Тому ми не на словах, а на ділі проводимо ряд організаційних заходів, щоб отримати можливість якнайшвидшого потрапляння пацієнта з інфарктом у спеціалізовані медичні центри, врятувати його та вилікувати!», - резюмує заступник голови ЛОДА Іван Собко. 

Leopolis.news