logo
28/09
2 ...

21% українських працівників добре володіють англійською – опитування

16-09-2020 19:03131

21% українських працівників добре володіють англійською – опитування
Фото: prometheus.org.ua

Лише 21% працівників українського бізнесу знають англійську мову на рівні, достатньому для роботи з іноземними партнерами. Такі результати дослідження онлайн-школи EnglishDom серед працівників компаній, які звертаються за вивченням мови. Найбільше уваги корпоративному навчанню з англійської приділяють у галузі важкої промисловості та IT.

Про це повідомляє EnglishDom.

Дослідження охопило 1032 працівників зі 114 компаній, які вивчають мову за напрямком корпоративної освіти у EnglishDom та займаються з викладачем онлайн.

З'ясувалося, що на початку свого навчання 54% працівників знаходяться на стартовому рівні Elementary, 25% – на Pre-Intermediate. На рівні достатньому для роботи з іноземними партнерами, мову знає 21%, з яких 15% знають мову на Intermediate і 6% на Upper Intermediate та вище. Найбільше серед корпоративних студентів менеджерів середньої ланки – 45% та топменеджерів – 20%, решта персоналу складають 35%.

«У вересні навчальний сезон розпочинається не тільки для дітей, але й для дорослих. Зокрема для тих, хто вчить англійську в офісі, – розповідає Максим Сундалов, співзасновник та керівник компанії EnglishDom. – Ми вирішили дослідити як український бізнес знає англійську, адже рівень її знання корелюється з економічним розвитком країни. Згідно з дослідженням EF EPI «Рейтинг 100 країн та регіонів за рівнем володіння англійською мовою» існує пряма залежність між рівнем володіння англійською в країні та показниками розвитку її економіки. Так скоригований чистий дохід на душу населення в країнах з високим знанням англійської як другої мови складав 37 тис. доларів США. Тоді як для країн з низьким рівнем, зокрема й України, він склав у 6 разів менше – лише 6 тис. доларів США. Кожен бізнес має звернути на це увагу, бо нам є до чого прагнути».

Згідно з дослідженням EnglishDom, 61% працівників вчать англійську для того, щоб вільно спілкуватися з іноземними партнерами, 7% для ведення ділового листування, а 6% для читання професійної літератури в оригіналі. Для загального підвищення кваліфікації 17%, для відряджень – 8%, а щоб скласти іспит – 1%.

Найчастіше корпоративні студенти належать до галузі важкої промисловості – 39%, IT – 19% та фінансів – 14%. Далі йдуть харчова промисловість – 7%, агробізнес – 5%, торгівля – 3%, фармбізнес – 3%, медіа – 3%, туризм – 2%, реклама – 2% та інші.

Найбільша кількість людей, які вивчають англійську завдяки своїй компанії, займаються в Києві – 27%, Дніпрі – 10%, Харкові – 8%, Одесі та Львові по 6%.

Чоловіки займаються англійською трохи частіше за жінок – 53% проти 47% відповідно. Найпопулярніший час для занять: перед роботою з 7 до 8 ранку, обідні години з 13 до 14 та вечірній період з 19 до 21.

Для довідки

EnglishDom – онлайн-школа англійської мови та продуктова IT-компанія, заснована у 2010 році. Вона є одним з лідерів EdTech у Східній Європі та розвиває п'ять інноваційних сервісів, серед яких і цифровий підручник. В EnglishDom викладає 900 викладачів та займається 50 тис. активних користувачів. Місія компанії – надихати вивчити англійську за допомогою технологій та людської турботи.

У 2018 році компанія запустила напрямок корпоративної освіти з можливістю розробки програм окремо під кожного b2b-клієнта. Сьогодні в EnglishDom навчається 146 компаній, в найбільшій займається відразу 300 співробітників, а в найменшій – два.

У 2020 році EnglishDom увійшов в рейтинг 100 найкращих EdTech-проєктів Східної Європи за версією міжнародної аналітичної організації HolonIQ.

Leopolis.news