logo
19/10
16/10
15/10
13/10
12/10
11/10
09/10
08/10
2 ...

Мовний омбудсмен проти скасування обов'язкового ЗНО з української літератури

17-09-2020 18:22315

Мовний омбудсмен проти скасування обов'язкового ЗНО з української літератури
Фото: автор: Катерина Хорощак

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь готує звернення до Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля та Міністерства освіти щодо перегляду норми про скасування обов'язкового ЗНО з української літератури.

Про це Тарас Кремінь написав на своїй сторінці у Facebook.

«Скасування обов'язкового ЗНО з української літератури - це одна з найбільших загроз, яка може бути по відношенню і до освітньої реформи, і державної гуманітарної політики загалом. Засвоїти українську мову без високого рівня вивчення української літератури - неможливо. Готую звернення до прем'єр-міністра України та Міністерства освіти і науки України, щоб ця норма була переглянута або скасована», - написав Тарас Кремінь.

Нагадаємо, у 2021 році Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) запропонує абітурієнтам два формати тесту з української мови. Випускники матимуть можливість самостійно обирати, яку саме роботу виконуватимуть під час ЗНО: сертифікаційну роботу з української мови (містить лише завдання з української мови) чи сертифікаційну роботу з української мови та літератури, де є завдання як з української мови, так і з української літератури.

Leopolis.news