logo
25/10
24/10
23/10
22/10
21/10
20/10
14/10
12/10
09/10
08/10
2 ...

На Львівщині проходять навчання «Rapid Trident 2020»: учасники відпрацювали бій в урбанізованій місцевості

18-09-2020 17:05435

На Львівщині проходять навчання «Rapid Trident 2020»: учасники відпрацювали бій в урбанізованій місцевості
Фото: МОУ

Одним із перших навчальних завдань, які відпрацювали учасники міжнародного військового навчання «Rapid Trident 2020», це ведення бойових дій в урбанізованій місцевості.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони.

«У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки створено чудову навчально-матеріальну базу для відпрацювання цього спектру завдань. У рамках навчання, поки штаби відпрацьовують поставлені перед ними завдання, особовий склад одного з батальйонів окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка, який бере участь у міжнародному навчанні, відпрацював локалізацію та знищення групи умовного противника, що засіла у міській забудові», – розповів співкерівник навчання з української сторони полковник Дмитро Красильников.

Навчальна ділянка «Бій у місті» – це справжнє місто у мініатюрі. Тут є одно-, дво- та триповерхові житлові споруди, будівлі адміністративного призначення, виробничі цехи, церква і ціла мережа підземних комунікацій. Така різноманітність необхідна для того, аби військовослужбовці навчились діяти у різних типах споруд, звикли правильно пересуватись, прикривати один одного та завчасно виявляти ворожі засідки.

Легкого штурму не вийшло, адже протидіяли бійцям мотопіхоти спеціально підготовлені бійці підрозділу позначення практичних дій противника, так званого OPFOR. Їхня специфіка – робити силові сценарії, що відпрацьовуються максимально непередбачуваними для підрозділів, що навчаються.

Завдання піхотинці виконували у декілька етапів: групи піхотинців на БРДМ із декількох сторін блокували район, де перебували умовні терористи. Спішившись, вони почали зачистку будинків і фактично відразу вступили у вогневий контакт із противником. З’явилися поранені, яких евакуював броньований медичний транспорт на базі гусеничного тягача МТЛБ. Виявивши декілька вогнищ супротиву, піхотинці викликали підкріплення та почали планомірну зачистку будівель. Вогнем зі штатного стрілецького озброєння, а також кулеметів, встановлених на бронетехніці, ворогів було знищено.  У занятті використовувалось обладнання комплексів MILES. То ж після завершення інструктори та командири підрозділів, підбиваючи підсумки, визначили результативність ведення вогню кожного з учасників заняття. Можливості комплексів імітації двостороннього вогневого контакту дозволяють фіксувати та зберігати дані про влучність і кучність вогню кожного піхотинця.

Зі слів командира мотопіхотного батальйону майора Євгена Зварикіна, міжнародні навчання – додатковий спосіб здобути нові знання і навички. Хоча його підлеглим не бракує ані мотивації, ані реального бойового досвіду. Переважна більшість бійців батальйону – учасники російсько-української війни. Однак упродовж підготовки мотопіхотної бригади у рамках «Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки – Україна» (JMTG-U), українські військові засвоїли чимало нової корисної інформації від  українських та американських військових інструкторів тренувальної місії.

Leopolis.news