logo
30/10
29/10
28/10
2 ...

Потік робочої сили в Польщу з України та Білорусі почав істотно змінюватися

21-09-2020 14:42325

Потік робочої сили в Польщу з України та Білорусі почав істотно змінюватися
Фото: ілюстративне

Білоруси, після загострення політичної ситуації в країні, почали все активніше шукати роботу в Польщі. Серед трудових мігрантів з України помітно збільшилася кількість власників малого та середнього бізнесу, збанкрутілого за час пандемії.

Про це повідомляє «Економічна правда» із посиланням на дані Аналітичного центру компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal.

«Роботу в Польщі все активніше почали шукати білоруси, при цьому серед них найбільша кількість саме представників інтелігенції і менеджерів середньої ланки. Однак вони шукають рівнозначні посади за спеціальністю та поки не особливо готові на фізичну роботу.

Що стосується трудових мігрантів з України серед їх числа помітно збільшилася кількість власників малого та середнього бізнесу, збанкрутілого за час пандемії і які готові працевлаштуватися на польські заводи», йдеться у повідомленні.

Зазначається, що з початку загострення політичної ситуації в Білорусі на роботу в Польщі збираються менеджери і директори компаній, власники бізнесу, архітектори, лікарі та представники творчої інтелігенції (актори, балерини). В першу чергу вони хочуть працевлаштуватися за фахом або знайти висококваліфіковану роботу.

Також значно зріс попит на робітничі спеціальності в Польщі від громадян Білорусі.

«Зазвичай наша фірма працевлаштовувала щомісяця приблизно 3% громадян Білорусі від загального числа працівників. За останній місяць кількість зросла до 9%. І крім цього, чекаємо що вже через 1,5 місяця чисельність білорусів серед наших працівників зросте до 20%, коли їм оформлять робочі візи, які зараз у процесі», заявив генеральний директор компанії Gremi Personal Томаш Богдевич.

«Економічна ситуація в Україні змушує їхати на роботу в Польщу власників малого та середнього бізнесу, які не впоралися з наслідками карантинних обмежень і закрили свій бізнес. За інформацією Аналітичного центру Gremi Personal, на даний момент вони становлять близько 15% від українців, що їдуть на роботу на польські заводи і фабрики», підкреслили в аналітичному центрі.

«Більш досвідчені в трудовій міграції працівники з України часто спочатку працевлаштовуються на виробництві, а, після, отримавши досвід і підучивши мову, відкривають в Польщі свій бізнес або шукають більш висококваліфіковану роботу.

Білоруські мігранти представники інтелігенції та менеджери зараз нагадують українців на початку 2000-х, коли вони ще не розуміли міграційні реалії: де і як шукати вакансії і чи можна розраховувати за кордоном на рівнозначну роботу, як на Батьківщині», пояснив власник компанії Gremi Personal Євген Кириченко.

Leopolis.news