logo
25/10
2 ...

У Львові планують відкрити ще три Центри денного дозвілля для літніх людей

23-09-2020 18:13126

У Львові планують відкрити ще три Центри денного дозвілля для літніх людей
Фото: Автор: Олександр Мазуренко

Дідусі та бабусі поважного віку, які перебувають на обслуговуванні Львівського міського територіального центру, мають змогу активно та цікаво проводити свій час. Адже для них організовують різноманітні заходи: навчальні, пізнавальні, розважальні, інтерактивні тощо. Заходи проводять Центри денного дозвілля, що функціонують в кожному районі міста — загалом їх є 10, однак місто планує створити ще.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

«Літні люди після виходу на пенсію потребують уваги, зайнятості, спілкування. Тому роботу міста в цьому напрямку вибудовуємо так, що, окрім матеріальної допомоги і підтримки, організовуємо для львів'ян заходи із соціальної адаптації, проведення цікавого дозвілля.

Ми довго думали, як це найкраще зробити. Тож, не залучаючи великої кількості бюджетних коштів та інших ресурсів, спільно з храмами міста організовуємо таке дозвілля для наших літніх львів'ян. Ми намагаємось врахувати усі побажання, вподобання, зацікавлення та пропозиції наших підопічних. Тому формуємо групи за інтересами: адже є люди, які хочуть побувати на прогулянці, подихати свіжим повітрям, для когось найкраще дозвілля — екскурсії історичними місцями, музеями чи церквами й монастирями, але є й такі, для кого найкращий відпочинок — активні заняття, різноманітні конкурси, спортивні заходи. Також маємо хорошу практику проведення занять з йоги», — розповів Ігор Кобрин, начальник управління соціального захисту ЛМР.

Також при міському територіальному центрі на вул. С. Петлюри, 29 з 2017 року діє комп’ютерний клас для літніх львів'ян. Тут навчають старших людей не боятися комп’ютера і користуватися тими сервісами, які можуть полегшити їм життя. За цей час уже є 170 випускників, які освоїли основи комп’ютерної грамотності.

Зазначимо, сьогодні у Львові функціонує 10 центрів денного дозвілля, з них 6 — при храмах міста. Зокрема: при Храмі Христового Воскресіння (вул. Городоцька, 319а); при Храмі св. Климента Папи (вул. Чупринки, 70); при Храмі Всіх Святих Українського Народу (вул. Петлюри, 32); при Храмі Різдва Пресвятої Богородиці (просп. Червоної Калини, 70); при Храмі Покрови Пресвятої Богородиці (вул. Личаківська, 175); при храмі Пресвятої Богородиці Володарки України (вул. Новознесенська, 34). А також — при відділенні соціальної адаптації (вул. Кирилівська, 3а); при Галицькому відділенні соціальної допомоги вдома (вул. Франка, 41); при Центральній міській дитячій бібліотеці (вул. Окуневського, 3). Також центр дозвілля діє в смт. Рудно.

У планах міста — створити ще три такі центри: у м. Винники, на вул. Науковій, 61 та на вул. Коперника, 16 (тут триває етап підготовки ПКД).

До слова, Львівський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Ген. Чупринки, 58а, тел.: 238- 32−74.

Leopolis.news