logo
24/10
22/10
20/10
19/10
18/10
15/10
14/10
2 ...

У Львові відбудеться 26 Міжнародний фестиваль сучасної музики КОНТРАСТИ «Метаморфози-2020» (ТРАНСЛЯЦІЇ)

23-09-2020 18:41197

У Львові відбудеться 26 Міжнародний фестиваль сучасної музики КОНТРАСТИ «Метаморфози-2020» (ТРАНСЛЯЦІЇ)
Фото: прес-служба Львівської національної філармонії

Впродовж 25 вересня – 4 жовтня у Львові відбудеться 26-й Міжнародний фестиваль сучасної музики КОНТРАСТИ, організатором якого є Львівська національна філармонія. Темою цьогорічного фестивалю є «Метаморфози-2020». 

Про це повідомляє прес-служба Львівської національної філармонії.

У світі, який раптово змінився, ввівши в наше життя поняття «до карантину», сучасне мистецтво стає в аванґарді змін, трансформацій і метаморфоз нашого повсякдення.

Фестиваль триватиме десять днів, у його програмі – двадцять подій симфонічної, камерно-інструментальної, електроакустичної та вокальної музики. У подіях КОНТРАСТІВ візьмуть участь музиканти з України, Польщі та Німеччини.

На гостей Фестивалю очікують ексклюзивні події, у рамках яких будуть презентовані нові композиції українських митців. Зокрема, 1 жовтня у виконанні Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» відбудеться прем’єра твору Ольги Криволап «Carmina amoris» (Пісні кохання) для струнних. Знаменитий цикл «Місячний П'єро» Арнольда Шенберґа прозвучить 27 вересня в перекладі українською. Також у програмі КОНТРАСТІВ - електроакустичні перформанси Максима Коломійця («Внутрішні голоси», 2 жовтня) та Остапа Мануляка («Визволення з плаского світу IІ», 3 жовтня).

Гостем цьогорічних КОНТРАСТІВ стане польський ансамбль Kwartludium. 3 жовтня колектив презентуватиме проєкт «Множинний образ», у рамках якого відбудеться прем’єра твору молодої української композиторки Марти Галаджун. Саме вона минулого року, у 2019-му, була виокремлена з-поміж усіх інших учасників композиторських майстер-класів COURSE, та отримала можливість написати твір для цього ансамблю.

Закриття Фестивалю відбудеться 4 жовтня під батутою польського диригента Вінсента Козловського. У програмі концерту у виконанні Струнної групи Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії звучатиме композиція Ріхарда Штрауса «Метаморфози», назва якої й підштовхнула організаторів Фестивалю до створення концепції КОНТРАСТІВ-2020.

Вже втретє під час КОНТРАСТІВ відбуватимуться Міжнародні майстер-класи нової музики COURSE. Цьогоріч у майстер-класах візьмуть участь шість композиторів з України, Туреччини та Китаю. У зв’язку із карантинними обмеженнями у форматі COURSE відбудуться певні зміни: молоді композитори-учасники матимуть можливість брати участь у майстер-класах в форматі онлайн, а також офлайн – у Львівській філармонії.  Дистанційно також відбуватимуться заняття із викладачами. Твори, написані під час майстер-класів прозвучать у виконанні київського колективу Ensemble Nostri Temporis 3 жовтня в Концертному залі Людкевича.

Вже традиційна спеціальна фестивальна подія «Ніч Контрастів» у 2020 році зазнає певних «метаморфоз»: цьогоріч вона отримала назву «[не] Ніч Контрастів» та розпочнеться о 14:00 і триватиме до 23:00 в суботу 3-го жовтня. Однак її концепція залишається незмінною: виконавці представлять найновіші тенденції в сучасній інструментальній та електронній музиці. 

Також у програмі Фестивалю три інтерактивні лекції німецького філософа сучасного мистецтва Гаррі Лєманна, які транслюватимуться наживо на Камерній сцені Львівської філармонії. Він також матиме можливість бачити учасників лекції, які в свою чергу матимуть можливість задавати лектору запитання. 

Усі лекції безкоштовні. Відвідати їх можна буде за попередньою реєстрацією, оскільки кількість місць на Камерній сцені обмежена.

Широко у КОНТРАСТАХ-2020 буде представлена творчість українських композиторів. «Починаючи від відкриття фестивалю, де камерний склад нашого симфонічного оркестру виконуватиме «Сумну кантату» Валентина Бібіка, камерну симфонію Всеволода Задерацького, а також, чи не вперше в Україні,  буде виконана Сьома партита для духового квінтету Мирослава Скорика. Також виконуватиметься музика Валентина Сильвестрова, Бориса Лятошинського, львівських композиторів – Юрія Ланюка, Олександра Козаренка та Богдани Фроляк. Будуть твори Євгена Станковича, Володимира Загорцева, Святослава Луньова, Остапа Мануляка», – розповів артистичний директор Фестивалю Богдан Сегін.

Події відбуватимуться паралельно у двох форматах: у присутності глядачів (з дотриманням всіх карантинних норм) та у трансляції наживо на офіційному YouTube-каналі Львівської національної філармонії. Просимо звернути увагу на те, що трансляції в інтернеті будуть доступні для перегляду виключно під час проведення концертів.

Квитки можна придбати у касі філармонії (розклад роботи: 15.00 - 18.00): 

Абонемент на всі події Фестивалю – 500 грн.

[не] Ніч Контрастів – 200 грн.

Денні абонементи  – 150 грн.

Відкриття та Закриття Фестивалю – 150 грн.

Всі інші події – 100 грн.

Підтримка Фестивалю:

ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ДЕПАРТАМЕНТ З ПИТАНЬ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ ЛОДА

ЛЬВІВСЬКА МІСЬКА РАДА

Партнери Фестивалю:

GOETHE-INSTITUT В УКРАЇНІ

ПРЕДСТАВНИЦТВО OeAD У ЛЬВОВІ

ІНСТИТУТ АДАМА МІЦКЕВИЧА

Фестивальні медіа-ресурси:

https://philharmonia.lviv.ua

https://www.facebook.com/contrasts.icm.festival

Офіційний YouTube-канал Львівської національної філармонії: 

https://www.youtube.com/user/PhilharmonyLviv

Leopolis.news