logo
28/10
26/10
24/10
22/10
20/10
19/10
18/10
15/10
2 ...

Документальний фільм «Жінка» з історіями жінок з усього світу, вийде у прокат 8 жовтня

23-09-2020 21:30310

Документальний фільм «Жінка» з історіями жінок з усього світу, вийде у прокат 8 жовтня

Документальний фільм «Жінка» — це всесвітній проєкт, що надає голос 2000 жінкам з 50 різних країн світу.

 

Як ідея створення документального фільму «Жінка» виникла у 2012-2014 рр. під час знімання стрічки «Людина». Авторів фільму Яна Артюс-Бертрана та Анастасію Мікову розчулили розмови з жінками, які попри сором’язливість і підозрілість, абсолютно змінювались перед камерою. Було відчуття, ніби вони все життя чекали на цей момент, – можливості висловитись та бути почутими. 

Під час інтерв’ю жінки самі спрямовують розмову і говорять про те, що вважають дійсно важливим: роботу, освіту, емансипацію, материнство й, разом з тим, про дуже особисте – ставлення до тіла, сексуальність або перші менструації. Героїні фільму діляться спогадами зі свого життя – кумедними, зворушливими, а часом й жахливими. Жінки вперше знаходять у собі сили та розповідають про найболючіше й найглибше, довірившись авторам фільму. 

 Сотні розповідей різних жінок: від очільниць держав до королев краси, від водійок автобусів до фермерок з віддалених селищ. Разом вони змальовують повноцінну картину того, що означає бути жінкою у сучасному світі. Мета фільму – висвітлити внутрішню силу жінок та їхню здатність змінювати світ попри всі труднощі.

Автори фільми – французький фотограф, журналіст, репортер, режисер та екологічний активіст, засновник і очільник благодійного фонду GoodPlanet Foundation Ян Артюс-Бертран, та режисерка і журналістка українського походження Анастасія Мікова. У 2009 році Ян став послом доброї волі ООН із захисту навколишнього середовища, а у 2015 році на екрани вийшов його фільм «Людина», який поєднує аерозйомку з різних куточків планети та інтерв’ю з різними людьми із 45 країн світу. Прем’єра фільму відбулась на Генеральній асамблеї ООН та Венеціанському кінофестивалі. Анастасія працює з проєктами, що розкривають соціальні та гуманістичні теми, серед – документальні фільми про нелегальну міграцію, торгівлю органами й сурогатне материнство. У 2009 році Анастасія стала головним редактором циклу документальних фільмів «Земля, побачена з неба», що стало початком її співпраці з Яном Артюсом-Бертраном.

«Ідея фільму “Жінка” виникла у нас під час роботи над нашим з Яном попереднім фільмом “Людина”. Ми спілкувалися з чоловіками, жінками, дітьми з усього світу, і відчували, що жінки хочуть і готові говорити більше. Це було дивно і хвилююче, адже десять років тому в деяких країнах було майже неможливо знайти жінку, яка готова була поділитися своїм особистим досвідом перед камерою. А цього разу в різних куточках планети до нас приходили жінки, яки готові булы ділитися й говорити, і як тільки вони опинялися перед камерою, вони розкривалися, ділилися з нами та з світом найбільш особистими хвилюваннями, тим, що вони ніколи і нікому раніше не розповідали. Начебто вони все життя чекали цього моменту. Так почався проєкт. Це було чотири роки тому, майже за два роки до справи Вайнштейна і руху #MeToo. Жінки не самі обрали мовчання, довгий час це мовчання їм нав'язували сім'я, суспільство, які казали: зараз невідповідний момент для розмови, ти накличеш на сім'ю ганьбу і так далі. А коли жінка, яка відчуває себе самотньою, бачить і чує сотні інших жінок зі схожим досвідом, вона знає, що не одна, і це дає їй сили висловитися, а це перший, але дуже важливий крок, на шляху до змін», – співрежисерка Анастасія Мікова.

Під час роботи над фільмом автори співпрацювали з різними митцями: фотографом Пітером Ліндбергом, щоб дослідити ставлення жінок до свого тіла, та учасниками танцювального колективу Bandaloop, чий метафоричний танець був покликаний показати силу жінок.

У прокат фільм виходить 8 жовтня.

Leopolis.news