logo
25/10
24/10
23/10
22/10
21/10
20/10
2 ...

У Львові обговорили актуальні питання соціальної медицини

24-09-2020 17:40274

У Львові обговорили актуальні питання соціальної медицини

Сьогодні відбувся круглий стіл на тему «Актуальні питання соціальної медицини Львова».

Учасники круглого – керівники медзакладів Львова та науковці - обговорили проблеми реформи та фінансування медицини в умовах пандемії коронавірусу, повідомляє Батьківщина Львова.

Під час обговорення учасники круглого столу дійшли висновку про необхідність прийняття муніципальної Програми «Доступні ліки» а також Програми закупівлі для комунальних медичних закладів обладнання для проведення безкоштовних лабораторних обстежень для львів’ян.

«Ми провели консультації з широким колом медичної громадськості і з’ясували, що є дві категорії мешканців, які вкрай потребують доступних ліків, але не потрапляють під дію державної програми «Доступні ліки». Насамперед це діти від 6 років, з соціально незахищених сімей. Таких дітей вкрай необхідно забезпечити препаратами з чотирьох категорій» жарознижуючі, полівітаміни – особливо групи «Смарт Омега», антибіотики та мікстури від кашлю. Їхні батьки не можуть дозволити придбати такі препарати, а їх дешевші аналоги, за словами лікарів, на жаль не є ефективними. Крім цього, допомоги потребують і дорослі мешканці Львова, із соціально незахищених верств. Ці люди отримують мізерну платню і не в змозі придбати якісні препарати. Їм також потрібно забезпечити доступ до якісних жарознижуючих препаратів, антибіотиків та полівітамінів шляхом повного або часткового покриття їх вартості з міського бюджету», - підсумувала обговорення модератор круглого столу, очільниця «Батьківщини» Львова Наталія Тимчій.
За її словами, «Батьківшина» у раді Львівської ОТГ ініціюватиме прийняття муніципальної програми «Доступні ліки», а також Програми закупівлі для комунальних медичних закладів обладнання для проведення безкоштовних лабораторних обстежень для львів’ян.
«Комунальні поліклініки не мають ні відповідного обладнання, ні реактивів. Зазвичай у державних та комунальних медичних закладах, роблять лише найпростіші аналізи, а для проведення більш складних, скеровують пацієнтів у приватні лабораторії, які часто розташовані у тому ж закладі. Життєво важливі для людей аналізи не можуть проводитися лише у приватних лабораторіях. Вони є дуже коштовними, і багатьом львів’янам не по кишені. Комунальні заклади повинні мати можливість робити такі ж аналізи, які проводять у приватних лабораторіях. І вони повинні бути або безкоштовними, або принаймні доступними. Для цього поліклінікам потрібно придбати відповідне обладнання. Якщо держава не в змозі його закупити, то це повинно зробити місто, адже це життя і здоров’я львів’ян – має бути першим пріоритетом міської влади», - наголосила Наталія Тимчій.