logo
24/10
23/10
22/10
21/10
20/10
2 ...

Громадська рада при ЛОДА вирішувала, як боротись із хаотичною забудовою у Львові

26-09-2020 15:19271

Громадська рада при ЛОДА вирішувала, як боротись із хаотичною забудовою у Львові

25 вересня відбулось розширене засідання Комісії з питань архітектури, містобудування й просторового розвитку та Комісії з питань проблемних забудов та охорони культурної спадщини Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації.

 

Спільно з представниками Львівської обласної організації національної спілки архітекторів України, Науково-дослідного центру "Рятівна археологічна служба" Інституту археології НАН України, експертами у галузі будівництва та архітектури, громадськими діячами, а також представниками департаменту містобудування ЛОДА та науковцями НУ «Львівська Політехніка», а також кандидатом на посаду Львівського міського голови Русланом Кошулинським розглянули низку питань.

Зокрема проблеми хаотичної забудови міста та методи вирішення цієї проблеми, дотримання містобудівного та пам’яткоохоронного законодавства України на проблемних забудовах, а також питання щодо збереження та контролю пам'яток архітектури у місті Львові та Львівській області.

За результатами засідання була напрацьована низка пропозицій. Зокрема, звернутись до Кабінету Міністрів України та внести на розгляд Верховної Ради України зміни та доповнення до Закону України «Про охорону культурної спадщини. А ще необхідно внести зміни до кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері охорони культурної спадщини, які можуть завдати або завдали шкоди пам’ятці, її території, охоронним зонам, історичним ареалам населених місць, умисне доведення пам’ятки до стану руйнування.

Окрім цього, у зв’язку з проведенням адміністративно-територіальної реформи, результатом якої є створення ОТГ, виникає питання щодо необхідності внесення змін до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про архітектурну діяльність». Слід затвердити орієнтовний перелік структурних підрозділів ОТГ та чітко передбачити відповідальність посадових осіб, органів місцевого самоврядування за порушення вимог законодавства, їх дії чи їх бездіяльність у сфері містобудування.

Також готуємо звернення до Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, аби до Львова негайно завітала комісія ЮНЕСКО. Окрім цього також звернемося до Генпрокуратури щодо бездіяльності Кабміну у питанні захисту спадщини ЮНЕСКО.