logo
28/10
27/10
26/10
2 ...

На Україну очікує сплеск інфляції – Мінекономіки

30-09-2020 12:00519

На Україну очікує сплеск інфляції – Мінекономіки
Фото: УНІАН

За повідомленням Мінекономіки, на початку 2021 року інфляція в Україні може перевищити цільовий рівень в 5% ± 1 процентний пункт.

Як повідомляє УНІАН з посиланням на інформацію Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Прогноз

Аналітики Міністерства відзначають, що зараз цінова динаміка знаходиться в прогнозованому тренді (5,9% на кінець року) і відповідає загальній тенденції позитивного розвитку економіки.

«Надалі слід очікувати, що процес поступового насичення економіки грошима з метою її пожвавлення, очевидно, сформує більш вагомий тиск на цінову динаміку в результаті накопичувального ефекту, який, скоріш за все, істотно проявиться тільки на початку наступного року», — сказано в інфляційному огляді уряду.

Попередні показники

Водночас в Мінекономіки підкреслюють, востаннє інфляція була нижче нинішньої ще у 2013 році, коли була зафіксована дефляція на рівні 0,6%.

У річному обчисленні інфляція за підсумками серпня становить 2,5% і також залишається вдвічі нижче цільового рівня.

У Мінекономіки зазначили, що в серпні майже по всіх товарах і послугах спостерігалося сезонне уповільнення зростання цін або їх зниження, за винятком природного газу для потреб населення, хоча в цілому ціна на нього була нижчою, ніж минулого року.

Зростання інфляції

3 серпня 2020 року Національний банк України підвищив прогноз інфляції в Україні у 2020 році до 6% з 4,8%, прогнозованих раніше, залишившись при цьому в цільовому діапазоні 5% +/- 1 п. п.

За даними Держстату, споживча інфляція в Україні в липні 2020 року в річному вираженні у порівнянні з липнем 2019 року склала 2,4%, як і в червні поточного року.

Національний банк України прогнозує входження інфляції в цільовий діапазон 5% +/-1 процентний пункт до кінця року у зв'язку з поступовим відновленням світової економіки та зростанням цін на енергоресурси.

Інфляція в Україні у 2019 році сповільнилася до 4,1% і стала мінімальною за останні 6 років.

Leopolis.news