logo
28/10
2 ...

Більшості українців не потрібні «нові обличчя» на місцевих виборах — опитування

01-10-2020 17:44180

Більшості українців не потрібні «нові обличчя» на місцевих виборах — опитування
Фото: pravda.com.ua

Більшість опитаних українців (60-70%) вважають, що для партій на місцевому рівні більш важливо мати досвідчених політиків, ніж «нові обличчя».

Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг», передає Громадське.

Також українці надають перевагу сильному місцевому лідеру, ніж відомому національному. Крім того, вважають потрібніше мати хорошу команду, ніж сильного лідера.

Окрім того, 59% опитаних вважають, що для партії на місцевому рівні важливіші соціально-економічні ініціативи, ніж ідеологічна позиція (14%).

Між іншим, 34% респондентів вважають, що для місцевої партії важливіше, аби вона підтримувала курс президента Зеленського, натомість 26% — бути в опозиції до чинного глави держави. Водночас для майже 40% фактор підтримки влади не є важливим у виборі.

Для кандидата на міського/сільського голову важливіше вирішувати поточні проблеми, переконані 45% опитаних. Водночас майже стільки ж (43%) переконані, що йому важливіше пропонувати стратегію розвитку населеного пункту. Цікаво, що для старших респондентів важливіша стратегія, тоді як для молоді — поточні питання.

Опитування проводили протягом 25-28 вересня серед повнолітнього населення України в усіх областях, крім анексованого Криму та тимчасово окупованих територій Донбасу.

Загалом опитали 5 тисяч людей методом CATI — телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження не перевищує 1,4%.

Leopolis.news