logo
13/04
13/03
11/03
26/02
25/02
22/02
20/02
27/01
28/12
17/12
23/10
15/10
09/10
07/10
2 ...

Ольга Цап: «Місцеві вибори-2020 – дуже потужний медійний тригер, якому ми мусимо дати раду»

06-10-2020 15:044232

Ольга Цап: «Місцеві вибори-2020 – дуже потужний медійний тригер, якому ми мусимо дати раду»

ТРК «ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ» нещодавно оголосив про покращення якості трансляції своїх програм, адже перейшов у формат Full HD, який передбачає перегляд відео у повній високій чіткості. Що означає такий перехід для споживачів і чим ще сьогодні «живе» компанія, – говоримо про це з журналісткою, медіаменеджеркою та директоркою «ПЕРШОГО ЗАХІДНОГО» Ольгою Цап.

 

Ольго Любомирівно, то чому цей новий формат є таким важливим для «ПЕРШОГО ЗАХІДНОГО»?

Тому що так ми йдемо у ногу з часом і дотримуємося свого правила – давати глядачам не лише професійний і цікавий контент, але й презентувати його у найкращій якості. Повна висока чіткість – це, насправді, технічне поняття. Але глядач його дуже відчуває оком, коли переходить з одного формату на інший, власне, на Full HD. Для тих споживачів, які вже дивляться супутникове телебачення, цей перехід здійснюється автоматично або лише зі зміною налаштувань. А тим нашим глядачам, які ще не мають тюнерів з підтримкою MPEG-4, потрібно придбати такі пристрої та налаштувати їх. До слова, усі параметри та розяснення є на нашому сайті https://1zahid.com/. Сподіваюся, до 1 січня усі наші глядачі вже дивитимуться нас в Full HD. Бо власне, саме тоді сигнал каналу у нижчій якості буде відключений.

Наскільки складно для каналу перейти на новий формат?

Якщо не брати до уваги великий пласт суто технічних моментів, то основною проблемою такого переходу є контент – той продукт, який ми випускаємо в ефір. Власний контент, тобто ті програми, які створює команда ТРК «ПЕРШИ ЗАХІДНИЙ», ми продукуємо в новій якості без проблем. А от частину контенту, який ми закуповуємо для трансляції (фільми, серіали, інші програми), часом доводиться переробляти, аби їх «підтягнути» до повної високої чіткості. Є випадки, коли зробити це навіть не можливо. Тоді приймаємо рішення – відмовитися від цього продукту чи таки спробувати його транслювати. Однак, варто зауважити, що це все – особливості перехідного періоду. Думаю, за кілька місяців ми вийдемо з «зони турбулентності» і вже повністю переведемо контент у новий формат.

То «ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ» сьогодні живе саме цим процесом?

Я б не наважилася таке казати в період виборів! Наша телерадіокомпанія – важливе джерело інформації для великої кількості українських громадян у всій Україні. Тому місцеві вибори-2020 - дуже потужний медійний тригер, якому ми мусимо дати раду. Сьогодні команда ТРК працює у напруженому ритмі і щодня готує для глядачів «Вибори-2020». Це п’ять блоків із різноплановою подачею: Правила гри, Обласна рада, Міська рада, Партії та Битва за крісло мера. Це п’ять годин у тиждень прямого живого ефіру, до кожного з яких запрошуємо саме тих діячів, які кандидують у цьому блоці або ж є провідними експертами у політичних процесах.

Як вдається впоратися з політичним тиском? Адже «ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ» – комунальний телеканал…

Так, комунальний. І тому має свою специфіку. Адже ми не мусимо «тримати лінію» одного власника, а можемо бути справді об’єктивні та подавати різнопланову інформацію, думки різних політичних сил та кандидатів. Думаю, саме така особливість і є тим фактором, за який нас цінують глядачі, бо насправді – будемо говорити відверто – люди втомилися від агресивної масованої «однієї думки», яка у перетиснутій подачі примушує виборця відчувати себе не особистістю, а лише електоратом. Сучасній людині цього вже критично мало. Тішуся, що «ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ» дає відчутну альтернативу такому підходу. Наша мета – бути майданчиком для широкого спектру думок, дати якнайбільше позицій, запросити різних гостей і почути їхні враження, плани та обіцянки.

І багато обіцяють?

Не дуже. Ми ж розуміємо, що місцеві вибори – це про те, що турбує кожного з нас у нашому дворі, будинку, квартирі… Тут перемагає той, хто спродукує менше популізму і більше конкретних рішень. Ці вибори – складні тим, що вперше проходять за зміненим законодавством. Багато нововведень, правил, умов, які важко зрозуміти навіть експертам, не кажучи вже про пересічних громадян. Тому ми, власне, особливий акцент зробили на блоці, який назвали «Правила Гри». Щопонеділка найдосвідченіші експерти розповідають глядачам про те, як треба буде обирати, як працювати з бюлетнем, як позначити обраного кандидата чи партію… Бо можна прослухати всю рекламу і навіть зробити свій вибір, але втратити його, неправильно оформивши бюлетень! Окрім Правил Гри ми говоримо з кандидатами у міську раду, обласну раду та дебатуємо у Битві мерів. Також усі політичні партії мають можливість представити свої програми у блоці Партії. Усе це – максимально широкий спектр політичних пластів цих місцевих виборів.

Так, виборів зараз аж забагато. А чим «перемикаєте» увагу глядача?

Це справді важливо – дати можливість трішки «розвантажитися» від політичних тем! Тому «ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ» пропонує глядачеві суспільні, економічні, розважальні, дитячі та інші програми. Можу розповідати про них усі й про кожну окремо дуже довго. Але насамперед – про новинки! Ми вийшли в ефір з особливим проєктом «100 років досвіду» - це програма про історію жінок в усіх сферах нашого життя за останнє століття. Зовсім скоро на ТРК покажемо сюрприз – тревел-квест-шоу «Карпатський вікенд», у якому по-новому відкриються глядачам наші гори. А ще – плануємо розповідати про відомих львів’ян і бавитися в інтелектуальні ігри (тут трішки ще потримаю інтригу). Залишаються цікавими для аудиторії «авторитетні» проєкти «Правові консультації», «Великі перемовини», «Тут і зараз». Тішуся, що саме на «ПЕРШОМУ ЗАХІДНОМУ» виходять «Історія героя», «Інсайт» та «Фактор влади». Також є низка розважальних програм – молодіжних, дитячих, культурних… Загалом, підсумовую, - на ТРК «ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ» щодня виходить до 60% власного телепродукту. І ми завжди хочемо більше!