logo
23/10
22/10
21/10
20/10
19/10
16/10
15/10
13/10
2 ...

В Одесі вчителька довела дівчинку до сліз через те, що та говорила на уроці українською

13-10-2020 09:08759

В Одесі вчителька довела дівчинку до сліз через те, що та говорила на уроці українською
Фото: brf.be (ілюстративне)

В Одесі одна з вчителів гімназії влаштувала булінг школярці через те, що вона на уроці розмовляла українською мовою.

Про це повідомила директорка департаменту освіти і науки Одеської міської ради Олена Буйневич, пише «Lb.ua».

Інцидент трапився минулого тижня. Під час уроку п'ятикласниця Леся відповіла вчительці українською, що вивело її з себе. Викладачка накричала на дитину, довела дівчинку до сліз і сказала, що та «вважає себе вище інших, тому що говорить українською мовою».

«Бачите, що у нас робиться. Вона розмовляє українською мовою, так виходить, що вона вище нас. Альбом не принесла, малюнки не принесла, а права качає. І мовою буде прикриватися тут мені... «, - накричала на дитину вчителька.

Коли дівчинка розплакалась, вчителька сказала, що наступного разу треба відповідати краще..

«Не реви, все, і відповідай наступного разу краще. Але так не можна говорити. Виходить, що вона вище нас. Давайте на українському тоді все будемо спілкуватися?... Не плач, я не люблю сліз... Але може я її не так зрозуміла» - сказала вчителька, додавши, що «на перший раз вона їй вибачає».

Буйневич повідомила, що вчительку малювання одеської гімназії №4 Раїсу Пироговську звільнять по ст.31 п.3 КЗпП (вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального вчинку, не сумісного з продовженням даної роботи).

«Приношу свої вибачення від усіх педагогів батькам і дитині. А нам, вчителям, хочу побажати не закривати серце від почуттів вихованців. Такий тон, тиск і вміст сказаного назавжди позбавляють дитячої довіри», - написала вона у фейсбуці.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь відреагував на інцидент і вимагає від Міністерства освіти і науки провести роз'яснювальну роботу з усіма навчальними закладами, щоб попередити і не допустити випадків обмеження учнів за мовною ознакою.

«Жахливий інцидент, який стався в гімназії №4 міста Одеса, де вчителька дозволила собі неприпустиму поведінку з дитиною через української мови - це відповідь на питання, яку насправді мовау намагаються утискати, і яка потребує державного захисту в Україні», - йдеться в повідомленні мовного омбудсмена у фейсбуці.

Кремінь наголосив, що вчителі, вихователі або методисти, які дозволяють собі так поводитися з дітьми, не мають ніякого права займати такі посади.

«Звертаюся до Міністерства освіти і науки України з вимогою провести відповідну роз'яснювальну роботу з усіма навчальними закладами, щоб попередити і не допустити подібних випадків обмеження здобувачів освіти. Вважаю, що будь-які прояви дискримінації людини, в тому числі за мовною ознакою, повинні бути покарані. Дякую департаменту освіти і науки Одеської міськради і директору школи за оперативну реакцію - звільнення вчителя «, - додав Кремінь.

Нагадаємо, згідно з соцопитуванням, винятково українською в сім'ях розмовляють 36,3% українців, 10,3% - лише російською мовою, а 26,8% однаково часто обома мовами.

Leopolis.news