logo
25/01
23/01
22/01
2 ...

Передвиборча битва за Сколе, або Як Москаль має прокуратуру в ср*ці

15-10-2020 15:306795

Передвиборча битва за Сколе, або Як Москаль має прокуратуру в ср*ці

10 кандидатів зареєстровано на виборах міського голови Сколе. І передвиборчі баталії у цьому невеликому гірському містечку розгорілись так, що і столичному Києву далеко. Таке враження, що той хто «володіє» Сколе, той володіє ключем від Карпат. Вірніше, їх безцінними ресурсами – лісом та землею.

 

 

З 10 претендентів лише троє висунуто політичними партіями – це чинний голова районної ради Микола Романишин («Європейська Солідарність»), приватний підприємець Микола Сорока («Свобода») та тимчасово не працюючий Омелян Заревич (УРП). Серед решти 7 безпартійних самовисуванців є і теперішній міський голова Сколе Володимир Москаль.

Ще одним самовисуванцем є колишній голова райдержадміністрації Ігор Свистун. Свого часу він працював у Сколівській міській раді заступником у Володимира Москаля. Цікаво, що зараз він за строковим трудовим договором на постійній основі працює помічником-консультантом народного депутата України Андрія Лопушанського, який у Верховній Раді України належить до фракції політичної партії «Європейська Солідарність». Його балотування у багатьох спостерігачів викликало щире здивування. Невже Андрій Лопушанський вирішив висунути проти офіційного кандидата «ЄС» свого помічника? Що це означає? І що за цим стоїть?

Як пишуть у соціальних мережах активні громадяни, Ігор Свистун може бути таким собі технічним кандидатом Володимира Москаля. Бо в минулому у них було багато спільних інтересів.

Пікантності мерським виборам у Сколе надає також той унікальний факт, що на міського голову балотується людина щодо якої судом винесено законний вирок. Нагадаємо, що 15 березня 2018 року Стрийський міськрайонний суд визнав винним Володимира Москаля у хабарництві (взяв хабар у 18 тисяч грн ще у 2015 році) і призначив покарання 6,5 року позбавлення волі з конфіскацією майна. Мер вважав цей вирок несправедливим і оскаржив його в апеляційному порядку. У свою чергу апеляційну скаргу подала і прокуратура, яка вважає вирок суду надто м’яким. Кінцевого рішення у цій справі так і досі немає, тому вирок не вступив у законну силу.

Повторно міський голова Володимир Москаль попався на хабарі у липні 2018 року. Про це навіть написав на своїй сторінці у Фейсбуці тодішній Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Як розповідають сколівські активісти за роки мерства Москаля статки його родини примножуються якимось казковим чином. У декларації за минулий рік міський голова Володимир Москаль задекларував у своїй власності та дружини десять земельних ділянок загальною площею 38759 м.кв., два житлових будинки на 418 м.кв. та 165,5 м.кв., нежитлове приміщення на 40,9 м.кв. та інше право власності на чотири квартири у Львові площею 75,7 м.кв. кожна. Грошових активів у подружжя Москалів задекларовано у 318 908 гривень та 3000 доларів США.

Але різноманітні скандали супроводжують не лише Володимира Москаля, а й його рідних. Так, у 2017 році два комунальні підприємства Сколе, засновником яких є Сколівська міська рада, заплатили понад 535 тис. грн за вивезення твердих побутових відходів приватному підприємцю Богдані Москаль, яка є матір’ю Сколівського міського голови Володимира Москаля. Про це свідчать дані аналітично-пошукової системи 007, повідомляє видання «Наші гроші. Львів».

Зокрема, КП «Сколівське житлово-комунальне господарство» за вивезення сміття сплатило їй в цьому році майже 246 тис. грн. А Сколівське КП ВКГ (комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства) – ще майже 290 тис. грн. Водночас, згідно з Prozorro, Богдана Москаль з кінця 2016 року уклала з цими комунальними підприємствами 5 договорів на вивезення сміття на 335 тис. грн, з яких у 2017 році – на 265,6 тис. грн. Різницю можна пояснити тим, що замовники зобов’язані звітувати в Prozorro про договори від 50 тис. грн, а на порталі 007 можна відслідковувати й менші транзакції.

Так, у лютому 2017 року вона отримала замовлення від КП «Сколівське житлово-комунальне господарство» на вивезення 335 куб. м сміття за 49 тис. грн, тобто по 146 грн за куб.  У березні вартість цього договору збільшили на 36,6 тис. грн, у квітні – ще на 60 тис. грн. У листопаді 2017 року з Богданою Москаль договір також уклало Сколівське КП ВКГ, на 120 тис. грн (вивезення 818 куб. м сміття, 146,7 грн/куб). Усі закупівлі здійснили без конкурсу.

Нагадаємо, у 2017 році мати міського голови володіла ПП «ММ Буд», а раніше була співвласницею ТОВ «КІМ».  У 2014 році Львівське обласне територіальне відділення АМКУ оштрафувало ТОВ «КІМ» та її чоловіка, приватного підприємця Богдана Москаля, за порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді спотворення результатів торгів КП «Сколівське житлово-комунальне господарство».

Чоловік Богдани Москаль є депутатом Сколівської міськради, членом комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів. У своїй декларації за 2019 рік він вказує, що отримав 57,1 тис. грн пенсії і 3755 грн зарплати, а його дружина – 124,5 тис. грн від займання підприємницькою діяльністю та 24,7 тис. грн пенсії. Крім того, батьки міського голови Сколе отримали 1 млн. 161 тис 893 грн від відчуження нерухомого майна, 202 тис. 289  грн доходу від надання майна в оренду та 152 тис. 966 грн відсотків.

Батьки-пенсіонери міського голови справжні латифундисти. Як випливає з декларації  Богдана Москаля він володіє 6 ділянками загальною площею у 6 781 м.кв., а його дружина має у власності 39 земельних ділянок загальною площею у 170 тисяч 220 м.кв.! В декларації також зазначено 25 різноманітних будівель, а саме: п’ять житлових будинків (заг. площею у понад 800 м.кв.), три гаражі, магазини, нежитлові приміщення та будівлі, гаражі, квартира у Львові (75,7 м.кв). Задекларував Богдан Москаль і незавершене будівництво заправки у с. Коростів (площею 257 м.кв.).

До речі, на цьогорічних місцевих виборах Богдана Москаль балотується до Сколівської міської ради. Вона має № 4 у списку політичної партії «Правий сектор».

Але як виявилось діяльність міського голови Сколе не обмежується лише територією його рідного міста. В господарських реєстрах сусідньої Словаччини ми знайшли фірму, власником якої є якийсь Volodymyr Moskal, який мешкає у Сколе.

Можливо, це і однофамілець міського голови українського Сколе. Але кожен бажаючий може ознайомитися з результатами господарської діяльності цього підприємства, яке активно працює.

А детальнішим вивченням цих словацьких реєстрів мала б зайнятися українська прокуратура, яку Москаль вже п’ять років виселяє з приміщення у Сколе. Бо ж як відомо працівникам органів місцевого самоврядування заборонено займатися підприємницькою діяльністю особисто.

Як бачимо, вибори міського голови Сколе обіцяють бути веселими. І як кажуть жителі цього чудового карпатського містечка, «москалі їм вже у печінках сидять» і точно вже наживатися на бойках не будуть.

Маркіян Войтович, Leopolis.news