logo
04/12
02/12
01/12
30/11
28/11
27/11
26/11
2 ...

Львів'ян кличуть на екскурсію в муніципальний мистецький центр на вул. Стефаника

19-10-2020 17:20285

 Львів'ян кличуть на екскурсію в муніципальний мистецький центр на вул. Стефаника
Фото: автор: Роман Балук

 Сьогодні, 19 жовтня, на Стефаника, 11, відкрився Львівський муніципальний мистецький центр. Сучасний культурний простір об'єднав галерею із виставковою площею 100 квадратних метрів, лекторій, медіатеку та кав'ярню.

 Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

  Місія муніципального мистецького центру — підтримувати і популяризувати сучасне мистецтво, дизайн, інноваційні естетичні практики і культурологічні дослідження через спілкування та співпрацю. Це простір для зустрічей, навчання та спілкування, який допомагає розвивати інноваційне й екологічне мислення, надихає на творчість, підтримує таланти і робить львів'ян щасливішими.

«Ми у Львові робили багато ремонтів, відкривали багато об'єктів, але такого ще не було. Це прецедент в Україні, адже ми відкрили Муніципальний мистецький центр. Ми давно шукали простір для сучасного мистецтва і, коли рік тому побачили це приміщення, зрозуміли, що він буде тут. Ми багато його обговорювали, дискутували, вивчали досвід із-за кордону, комунікували з мешканцями, довго проводили ремонти і реставрацію. Щиро тішуся цьому центру, адже сьогодні культура Львова виходить на якісно вищий рівень», — розповіла Наталія Бунда, керівниця департаменту розвитку Львівської міської ради.

Львівський муніципальний мистецький центр очолила ініціаторка і керівниця проєкту Ляна Мицько. Кураторами та експозиціонерами стали художники Павло Ковач та Олег Сусленко.

Авторкою архітектурного проєкту Центру є Христя Бадзян, співзасновниця архітетурного бюро Replus. У проектуванні за основу брали універсальний дизайн, аби майбутній центр був безбар'єрним і доступним для усіх мешканців міста.

Відтак міський голова Львова вручив подяку Христині Бадзян та подяку і премію у розмірі 25 тисяч гривень Ляні Мицько.

«Якби не вся команда, цей простір не був би таким, як він зараз є. Це не є галерея, бо галерея має досить вузький профіль. Галерея тут займає тільки 30%, а решта просто будуть об'єднувати різні активності: дискусії, спілкування, кіноперегляди, творення нових смислів, концепцій та ідей», — зазначила Ляна Мицько, керівниця мистецького центру.

Зазначимо, що через карантин публічного офіційного відкриття центру не було, проте команда проведе цей захід онлайн. Сьогодні о 19.00 год. куратор Львівського муніципального мистецького центру Олег Сусленко проведе віртуальну екскурсію. Онлайн-трансляція відбуватиметься на ютуб-каналі і фейсбук-сторінці.

Нагадаємо, робота над створенням центру тривала від листопада 2019 року. Команда проєкту об'єднала ініціаторів, експертну групу, департамент розвитку ЛМР, архітекторів і підрядників. Тут проводили одразу 5 видів робіт: реставрацію фасаду, ремонт даху, облаштування внутрішнього дворику, встановлення пандуса і внутрішніх меблів та облаштування самої галереї. Інвестиція міста — 8,7 млн грн.

Тут на містян чекатимуть виставки, лекції і майстер-класи, кінопокази, концерти, перформанси і культурні подій. Муніципальний мистецький центр об'єднає довкола себе художників, культурологів, музикантів, режисерів та інших представників культурного середовища й індустрій.

Офіційний сайт Львівського муніципального мистецького центру — www.lvivart.center.

Відео про Львівський муніципальний мистецький центр: https://youtu.be/vhaA-bZlyHw.

Публічна сторінка у фейсбуці — www.facebook.com/lvivart.center.

Профіль в інстаграмі — www.instagram.com/lvivart.center.