logo
25/11
24/11
23/11
2 ...

«Взяли до відома»: у Зеленського відреагували на рішення суду у справі книги про Стуса

20-10-2020 11:54273

«Взяли до відома»: у Зеленського відреагували на рішення суду у справі книги про Стуса
Фото: зі сторінки у Facebook

В Офісі президента Зеленського заявили, що взяли до відома рішення Дарницького районного суду Києва щодо книги «Справа Василя Стуса», яке зобов’язує автора книги Вахтанга Кіпіані видалити згадки про тодішнього адвоката поета, а нині голову політради ОПЗЖ Віктора Медведчука. 

Про це повідомили в Офісі президента, пише УП.

«Взяли до відома рішення Дарницького районного суду міста Києва щодо книги «Справа Василя Стуса». Також взяли до відома заяви автора книги Вахтанга Кіпіані та представників видавництва про намір подати апеляцію. Це щонайменше свідчення того, що суспільство готове відстоювати свої права», – йдеться у повідомленні.

В ОП «здивовані деякими формулюваннями у вказаному рішенні». Проте незалежність судової гілки влади не ставиться під сумнів. 

Там також вважають «дивними» визначення Медведчука як «персонажа твору», оскільки він був учасником судового процесу над поетом. Це підтверджують матеріали кримінальної справи. 

«Отже, саме за цією логікою книги, Медведчук В. В. є учасником справжнього процесу, який мав місце в історії, а не просто «персонажем твору». Поведінка учасника проаналізована виключно на підставі документально зафіксованих фактів, які не є продуктом літературної творчості авторів і літературною вигадкою», – заявили в Офісі. 

Окрім того, там нагадали, що цензура в Україна заборонена у будь-яких проявах, а опрацювання матеріалів історії не мають обмежуватись через емоції чи статус учасників подій. 

«Закликаємо всіх громадян мати сміливість чесно дивитися на події минулого нашого народу та дії або бездіяльність окремих осіб», – підсумували в Офісі президента. 

Нагадаємо, вчора Дарницький районний суд Києва зобов’язав автора книги «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані та видавництво «Віват» видалити з твору інформацію про голову політради партії «ОПЗЖ» Віктора Медведчука та заборонити розповсюдження друкованого тиражу до усунення порушення немайнових прав Медведчука. 

Leopolis.news