logo
25/11
24/11
23/11
22/11
2 ...

Поліція Львівщини прозвітувала про порушення на місцевих виборах

25-10-2020 21:22265

Поліція Львівщини прозвітувала про порушення на місцевих виборах

Сьогодні, 25 жовтня, станом на 20:00 до поліції Львівщини надійшло 249 повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства.

 

За кожним з них проводилась перевірка, за результатами яких було відкрито 2 кримінальних провадження та складено 21 адмінпротокол, інформує поліція Львівської області.

«Поліцейські реагували на усі, без винятку, повідомлення про порушення, проводили перевірки, і, у випадках, коли факти підтверджувались, відкривали кримінальні провадження та складали адміністративні протоколи. Хочу подякувати за співпрацю у цьому представникам Громадянської мережі «ОПОРА» та усім небайдужим мешканцям», - зазначив очільник поліції Львівщини Василь Віконський.

Адміністративні протоколи правоохоронці склали у місті Червоноград, Сколівському, Дрогобицькому, Яворівському, Жовківському, Самбірському, Старосамбірському, Буському та Стрийському районах Львівщини, а також у Личаківському, Залізничному та Франківському районах Львова.

Зокрема:
- за ст.212-23 (Пошкодження, приховування, знищення свого виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі або винесення його за межі приміщення для голосування) Кодексу України про адміністративні правопорушення – 16 протоколів;
- за ст.212-10 (Порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації, агітації референдуму) Кодексу України про адміністративні правопорушення – 4 протоколи.
Окрім того, у Трускавці поліцейські склали один адміністративний протокол щодо порушення карантинних обмежень за ст.44-3 (Порушення правил щодо карантину людей) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Складені матеріали про адміністративні правопорушення скеровані у суди для прийняття рішень.

Також на двох виборчих дільницях - у місті Самборі та в одному з сіл Стрийського району, голови дільничних виборчих комісій, їх заступники, секретарі та окремі члени комісій підписали протоколи про підрахунок голосів виборців до завершення голосування та проведення такого підрахунку. За фактами слідчі Самбірського та Стрийського відділів поліції, за процесуального керівництва, відповідно, Самбірської та Стрийської місцевих прокуратур, відкрили кримінальні провадження за ч.4 ст.158-3 (Фальсифікація, підроблення, викрадення, пошкодження або знищення виборчої документації, документації референдуму, викрадення, пошкодження, приховування, знищення печатки виборчої комісії, комісії референдуму, виборчої скриньки, списку виборців чи учасників референдуму) Кримінального кодексу України.

«Голосування завершилось, проте, поліцейські продовжують працювати у посиленому режимі. Далі ми забезпечуватимемо охорону виборчих комісій до завершення підрахунку голосів і наступним важливим завданням для поліцейських є охорона виборчих бюлетенів та протоколів», - зазначив Василь Віконський.

Leopolis.news