logo
25/11
2 ...

Послуга «е-Малятко»: у МОЗ розповіли, скільки дітей в Україні вже зареєстрували онлайн

28-10-2020 17:59170

Послуга «е-Малятко»: у МОЗ розповіли, скільки дітей в Україні вже зареєстрували онлайн
Фото: UkrMedia

Реєстром електронних медичних висновків про народження «е-Малятко» скористалися для оформлення цифрових довідок для понад шести тисяч новонароджених.

«Нині цифровий документ новонародженої дитини виписано вже понад 6 тисяч разів», — повідомив заступник міністра охорони здоров'я з питань цифрового розвитку і трансформації Ярослав Кучер на брифінгу 28 жовтня.

За його словами, лідерами з реєстрації онлайн є Дніпровщина, Харківщина та Київ, передає Суспільне.

«Інші області так само підтягуються до гарних результатів, але ми рекомендуємо звернути увагу, що все ж таки такі документи мають виписуватися в цифровому вигляді, у більшості закладів така можливість є», — сказав Кучер.

Він нагадав, що цей цифровий документ можна використати у додатку «Дія» зокрема, для оформлення необхідних виплат і реєстрації даних про дитину.

Раніше Мінцифри спільно з Мінохорони здоров'я запустило електронну довідку про народження дитини та перевело сервіс «е-Малятко» повністю в онлайн. Також на веб-порталі електронних послуг «Дія» з'явилась можливість реєстрації місця проживання дитини до 14 років.

До кінця року Мінцифри спільно з МОЗ планують перевести в електронний вигляд лікарняні та запустити в електронному вигляді лист непрацездатності. У майбутньому всі медичні довідки повинні бути замінені на електронний медичний висновок — відповідний запис в електронній системі e-Health.

Комплексна послуга «е-Малятко» буде доступною онлайн на порталі «Дія» по всій Україні вже до кінця 2020 року. Нині вона доступна лише у 15 областях.

Перший заступник міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб заявив, що завдяки електронним послугам українці зможуть заощадити 1,3 мільярда гривень, з яких 841 мільйон — на хабарях.

Leopolis.news