logo
24/11
23/11
22/11
21/11
2 ...

Зеленський просить Раду звільнити весь склад скандального Конституційного суду

30-10-2020 08:40421

Зеленський просить Раду звільнити весь склад скандального Конституційного суду
Фото: УНІАН

Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради проект закону, яким пропонує припинити повноваження усього складу Конституційного суду після нещодавнього скандального рішення щодо неконституційності окремих положень закону про запобігання корупції та статті 366-1 Кримінального кодексу України.

 

Про це повідомляється на сайті парламенту. Документ визначено як невідкладний, пише УНІАН.

У тексті законопроекту йдеться, зокрема, про те, що рішення КСУ від 27 жовтня є «нікчемним (таким, що не створює правових наслідків) як таке, що прийнято суддями Конституційного Суду України в умовах реального конфлікту інтересів».

Зеленський пропонує припинити повноваження суддів КСУ з дня набрання чинності законом, а суб'єктам призначення суддів пропонує невідкладно розпочати процедуру конкурсного відбору нового складу Суду.

«Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування», - уточнюється у прикінцевих положеннях законопроекту.

Конституційний суд проти антикорупційної реформи: що відбулося

У липні 2020 року 49 народних депутатів звернулись до Конституційного суду з клопотанням визнати закон «Про Вищий антикорупційний суд» від 7 червня 2018 року № 2447-VIII таким, що не відповідає Конституції. Народні депутати вважають закон неконституційним в цілому.

16 вересня Конституційний суд України визнав неконституційними окремі положення закону про НАБУ.

28 липня КС визнав неконституційним указ президента від 16 квітня 2015 року про призначення Ситника директором НАБУ.

27 жовтня Конституційний суд за поданням 47 народних депутатів ухвалив рішення, яким скасував статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає відповідальність за недостовірне декларування. Також КС визнав неконституційними положення законів про перевірку е-декларацій чиновників і скасував повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції з перевірки декларацій та виявлення конфлікту інтересів.

Конституційний суд своїм рішенням позбавив НАЗК доступу до держреєстрів, необхідних для проведення спецперевірок декларацій кандидатів на керівні посади до органів влади. Без цієї перевірки жоден керівник державного органу не може бути офіційно призначений.

У НАБУ заявили, що через рішення КС всі справи про недостовірне декларування закриють, а викриті на зловживаннях посадовці уникнуть відповідальності.

28 жовтня через це рішення Нацагентство з питань запобігання корупції закрило доступ до Єдиного державного реєстру декларацій. Сьогодні вночі доступ до реєстру було відновлено.

Leopolis.news