logo
25/01
20/01
19/01
15/01
14/01
11/01
05/01
31/12
29/12
25/12
2 ...

У Львові завтра презентують адаптований для незрячих фільм «Політ золотої мушки»

09-11-2020 21:19637

У Львові завтра презентують адаптований для незрячих фільм «Політ золотої мушки»
Фото: ілюстративне

Завтра, 10 листопада, у Львові презентують один із фільмів зі спеціальним закадровим коментарем — аудіодискрипцією для осіб з вадами зору.

 

 

Фільм адаптували цього року за фінансової підтримки управління соціального захисту Львівської міської ради, інформує пресслужба ЛМР.

Як розповіла авторка проєкту «Українське кіно з аудіодискрипцією», експертка і консультантка з питань аудіодискрипції Оксана Потимко, фільм «Політ золотої мушки» (режисера Івана Кравчишина) презентують о 15.00 год у центрі реабілітації осіб з інвалідністю «Галичина» (вул. Хуторівка, 38). Презентуватиме фільм Львівський обласний осередок ВГО «Українська спілка інвалідів — УСІ».

У прем'єрному показі братимуть участь Оксана Потимко та Ярослав Нудик.

Фільм презентуватимуть інклюзивній аудиторії реабілітаційного центру, де зараз перебувають на реабілітації особи з інвалідністю різних нозологій зі всієї України.

Загалом 2020 року «Українська спілка інвалідів — УСІ» виготовила спеціальні закадрові коментарі (аудіодискрипцію) до 8 фільмів для дітей і дорослих. Усі 8 фільмів адаптували в межах різних проєктів, підтриманих кількома донорами. За фінансування управління соціального захисту Львівської міської ради адаптовано три стрічки, з них дві - у межах проєкту «Українське кіно з аудіодискрипцією». Це українські фільми «Пекельна хоругва, або Різдво козацьке» і «Політ золотої мушки». Глядачами цих стрічок стали кілька сотень незрячих дітей і дорослих.

Зауважимо, фільми з аудіодискрипцією презентували не лише у Львові, як було передбачено проєктом, а й у Миколаєві, Херсоні, Трускавці, Хмельницькому, Кам’янець-Подільському. Зараз фільми викладені на сайт usi.org.ua, де їх зможуть переглянути шанувальники кіно з різних регіонів України.

Leopolis.news