logo
21/01
20/01
19/01
2 ...

У МОН розглядають можливість запровадження шкільного навчання дітей з 5 років

13-11-2020 19:59524

У МОН розглядають можливість запровадження шкільного навчання дітей з 5 років
Фото: 24 канал

Міністерство освіти України розглядає можливість початку шкільного навчання з 5 років.

Про це заявив тимчасово виконувач обов'язків міністра освіти Сергій Шкарлет в Telegram-каналі.

«У деяких країнах ЄС навчання розпочинають з 5 років і закінчують в 17. Лунала така пропозиція і на сьогоднішній нараді в Міносвіти з керівниками облуправлінь», — написав Шкарлет.

Він додав, що таке рішення прийматиметься після обговорення на педрадах і відповідно до стандартів Нової української школи. Зараз Міносвіти розглядає всі пропозиції «за» і «проти».

На думку очільника МОН, потрібно напрацювати такі рішення, щоби 12-річна шкільна освіта добре працювала.

Експерт з питань освіти Микола Скиба у коментарі «Слово і діло» відзначив, що зменшення шкільного віку може обговорюватися після того, як концепція «Нової української школи» пройде повний цикл пілотування.

«Поспішати із цим точно не варто. До того ж, є відчутна різниця і зараз, коли одна дитина пішла у школу у шість років, а інша — у сім. Якщо ми говоримо про п’ять – такі ініціативи, звісно, можуть бути, але треба виконати низку умов. Така практика, до речі, є в Британії. Але це не є навчання, як воно існує у розумінні більшості педагогів та батьків. Це, швидше, підготовка до засвоєння нових знань у подальшому. Це – плавна адаптація. Тому, це окрема концепція», — сказав Скиба.

Експерт наголосив, що висновки можна робити по завершенню тестування «Нової української школи» в рамках всього циклу початкової школи.

«Зі стартом «Нової української школи» в нас означились контури, але треба завершити пілот, повний цикл. Є нові програми, їх дві, й вже є різні досвіди апробування. Наступного року завершиться пілотування четвертих класів і ми побачимо повний цикл. Й тут може виникнути кілька моментів. Можливо, варто продовжити навчання в початковій школі до п’ятого класу, щоб до середньої — дитина потрапляла у більш свідомому віці», — сказав Скиба.

За його словами, для зменшення віку, коли дитина може піти в школу, повинні з’явитися умови, в яких вона збереже свою дослідницьку поведінку.

«Для того, щоби порушувати такі питання, треба переконатися, що культура початкової школи нова й там не загубиться дослідницька поведінка дітей та буде приділятися увага потребам малечі», — пояснив експерт.

Leopolis.news