logo
10/05
07/05
06/05
05/05
04/05
03/05
2 ...

Іван Собко: Освіченість – найкраща характеристика людського потенціалу

18-11-2020 20:17903

Іван Собко: Освіченість – найкраща характеристика людського потенціалу

Щороку за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради Департамент освіти і науки організовує конкурси на здобуття обласних премій для працівників наукових установ і закладів вищої освіти та для студентів.

 

Про деталі таких можливостей для науковців кореспондент Leopolis.news розпитував у заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Івана Собка.

«Ми щорічно призначаємо премії для працівників наукових установ та вищих навчальних закладів, а саме університетів, академій, інститутів Львівської області, відомим ученим, фахівцям і дослідникам за наукові досягнення та з метою підтримки і стимулювання проведення ними наукових досліджень. Цього року проведення конкурсного відбору відбувалось за новими правилами – створювались незалежні  конкурсні комісії, які не лише затверджували та погоджували остаточний список лауреатів, а й дискутували стосовно розміру премій», - розповідає Іван Собко.

Зазначимо, що при конкурсному відборі для науковців враховувались опубліковані наукові праці в авторитетних наукових виданнях з імпакт-фактором (1 або 2 квартилів) та рівень цитованості (у базах даних ORCID, Scopus, Google Scholar), для відбору студентів членами конкурсної комісії проводились оцінка поданої роботи, а, за потреби, і індивідуальні співбесіди зі студентами.

«Кандидатури для здобуття премій висувають (пропонують) вчені (науково-технічні) ради наукових установ та закладів вищої освіти Львівщини за місцем основної роботи (навчання) цих осіб; особи, шляхом самовисування; за рекомендаціями Експертної ради зі Стратегії розвитку освіти Львівщини при Департаменті освіти і науки облдержадміністрації на основі моніторингу науково-метричних показників науковців Львівщини за попередні 3 роки», -продовжує пан Іван. – «З метою відбору лауреатів премії формується конкурсна комісія, яка складається з голови, секретаря та членів комісії з числа відомих науковців.  Конкурсний відбір проводили виключно на основі наукових заслуг та балів, які науковці отримали за свою діяльність».

Днями у Львівському Будинку вчених відбулись перші вручення обласних премій працівникам наукових установ та закладів вищої освіти Львівської області за роботу та внесок у розвиток української науки.

«Серед науковців лауреатами премії стало 153 особи, з яких – 30 осіб отримали премії розміром 25 000 грн, 60 осіб – 20 000 грн, 63 особи – 15 079 грн.

Для студентів призначено 35 іменних премій, 39 премій обласної державної адміністрації та обласної ради, 80 премій імені В`ячеслава Чорновола (середній розмір премії складає 6500 грн). Приємна частина – нагородження чекає студентів незабаром. Загалом сума виплат премій становить 2 900 000 грн.»

За словами Івана Собка, без наукового працівника, педагога держава не має майбутнього. «Ми по праву пишаємося нашими вченими, які зробили суттєвий внесок у розвиток багатьох галузей науки, сприяли прогресу людства. Сучасне покоління науково-педагогічних працівників, докторантів, аспірантів, студентів гідно продовжує славні традиції своїх попередників. Завдяки їхнім зусиллям здійснюється підготовка висококваліфікованих кадрів, забезпечується міжнародне співробітництво та ми впевнено дивимося у майбутнє», – резюмував Іван Собко.