Кулеба висунув ексміністра фінансів Маркарову на посаду посла в США

http://leopolis.news/post/32506/kuleba-vysunuv-eksministra-finansiv-markarovu-na-posadu-posla-v-ssha

20/11/2020

Про це повідомляє «Європейська правда».

Дмитро Кулеба зазначив, що задоволений роботою нинішнього посла України у США Володимира Єльченка і внесення кандидатури нового посла не пов’язане з питаннями до нього. 

«Володимир Єльченко є класиком української дипломатії, претензій до його роботи немає, але принцип ротації в дипломатії ніхто не скасовував…

У разі призначення Україна вперше матиме у Вашингтоні посла, яку добре знають і в адміністрації США, зокрема в Держдепі та Міністерстві фінансів, і у МВФ», пояснив Дмитро Кулеба.

Він також назвав «маячнею» твердження про те, що Оксану Маркарову «відправляють вибивати гроші з МВФ», та зазначив, що успішний міністр фінансів не може бути поганим дипломатом тому що її попередня посада «не дозволяла не бути дипломатом»

«Важлива правда також в тому, що Маркарова буде перша в історії Пані Посол України в США. Це безумовні плюси», додав глава МЗС.

Дмитро Кулеба наголосив, що поки йдеться лише про пропозицію кандидатури її вносить міністр закордонних справ, але має затвердити президент України. 

«Процедура її оформлення запущена, але традиційно займає певний час. Можу дати лише одну пораду судіть про призначення за підписаним Указом Президента, а не публікаціями в пресі», зазначив глава МЗС.

Оксана Маркарова була міністром фінансів України з 8 червня 2018 (до 22 листопада - в.о.) до 4 березня 2020 року, залишившись на посаді після виборів до Верховної Ради та зміни уряду. 

Після відставки Маркарова заявила, що повертається у бізнес та зареєструвала стартап.

Leopolis.news