Дрогобицька солеварня отримала нового директора

http://leopolis.news/post/32728/drogobycka-solevarnya-otrymala-novogo-dyrektora

24/11/2020

 

 Про це повідомив заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

«Маю великі сподівання на якісні зміни, адже Олег не сам. Навколо нього об’єдналася вся дрогобицька команда, яка роками вболівала за долю 700-літньої солеварні. Зокрема, це - Igor Chava, Alla Gladun, Oleh Dukas», – написав він.

Юрій Холод нагадав, що все почалося рівно рік тому: у листопаді Дрогобицьку солеварню, яка належала Міністерству аграрної політики, внесли у список на приватизацію.

«Побоюючись, що найстаріше підприємство Центральної Європи просто піде з молотка під забудову, громадськість і журналісти голосно обурилися.

Від імені ЛОДА ми одразу ж звернулися до депутатів та Уряду, а територію об'єкта описали і подали на реєстрацію як нововиявлену пам‘ятку археології. Також ми наполягли, що кілька приміщень солеварні належать до пам’яток архітектури місцевого значення, а територія підприємства є в межах охоронних зон двох пам‘яток архітектури національного значення - дерев’яних Церкви Святого Юра (поч. 16 ст), яка належить до списку ЮНЕСКО, та Церкви Воздвиження Чесного Хреста (17 ст).


На початку березня 2020 року, на наші прохання і на звернення Народних депутатів, Уряд таки передав Дрогобицьку солеварню Фонду держмайна», – зазначив він.

У квітні-травні при Львівській ОДА створили робочу групу, яка напрацьовувала стратегію розвитку підприємства. До неї увійшли архітектори, громадські діячі, музейники, управлінці.
 

Leopolis.news