logo
17/01
2 ...

РФ прислала уже 100-й незаконний «гумконвой» на окупований Донбас

26-11-2020 13:48231

РФ прислала уже 100-й незаконний «гумконвой» на окупований Донбас

Російська сторона у черговий раз незаконно оформила 100-й, так званий, «гумконвой» на окупований Донбас.

 

Про це інформує Державна прикордонна служба.

«26 листопада російська сторона в односторонньому порядку здійснила оформлення чергового, так званого, «гуманітарного конвою». За рахунком він вже 100-й», – йдеться у повідомленні.

Як зазначають у ДПСУ, переміщення «гумконвою» знову відбувалося з грубим порушенням норм міжнародного та вітчизняного законодавства і погоджених з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста модальностей. Українська міжвідомча група здійснювала лише візуальне спостереження, без виконання контрольних функцій.

З 5:30 до 6:35 через російські пункти пропуску «Донецьк» та «Матвєєв Курган» на в’їзд в Україну прослідувало 2 колони у складі 14 автомобілів.

У вантажівках, які були заповнені на 40-50%, нібито перевозили медичне обладнання та медикаменти.

Зазначимо, що починаючи з 2014 року Росія здійснює гібридну військову агресію стосовно України: окупувала Кримський півострів і підтримує незаконні збройні формування на Донбасі. Під виглядом так званих «гумконвоїв» росіяни неодноразово провозили зброю. Часто власне після такої гуманітарки бойовики поновлювали обстріли. У зворотному напрямку машини використовували також для вивезення тіл загиблих російських військовослужбовців, які воюють на боці НЗФ. 

Leopolis.news