Вже з грудня банки почнуть приймати паспорти у «Дії» під час касових операцій

http://leopolis.news/post/32859/vje-z-grudnya-banky-pochnut-pryymaty-pasporty-u-di-pid-chas-kasovyh-operaciy

26/11/2020

Про це повідомляє «Економічна правда» з посиланням на прес-службу НБУ.

Крім цього, Нацбанк осучаснив низку норм, пов’язаних із проведенням касових операцій банків та інкасаторських компаній.

Зокрема, спрощується процедура приймання банками на дослідження сумнівних щодо справжності та платіжності банкнот та монет національної валюти та сумнівних щодо справжності банкнот іноземної валюти.

«У відповідній довідці замість паспортних даних клієнт має надати контактну інформацію (номер телефона та/або електронну адресу)», додали у регуляторі.

Також на інкасаторські компанії будуть поширені окремі вимоги, які раніше стосувалися тільки банків.

«Йдеться про необхідність вилучення і передавання сумнівних банкнот для проведення досліджень до Національного банку, а також вилучення та передавання банкнот, зафарбованих спеціальним розчином унаслідок несанкціонованого втручання у спецпристрій для зберігання цінностей, до правоохоронних органів.

Такі новації сприятимуть спрощенню проведення касових операцій банків під час обслуговування клієнтів, а також покращенню якості готівки національної валюти, що перебуває в обігу», йдеться у повідомленні.

Зазначені норми містить постанова Правління НБУ від 23 листопада 2020 року № 148 «Про затвердження Змін до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні», яка набирає чинності з 1 грудня 2020  року.

Leopolis.news