logo
07/07
20/06
19/06
25/05
23/05
07/05
17/04
28/01
27/01
23/01
18/01
12/12
02/12
2 ...

«Чесний» брехун

02-07-2019463

«Чесний» брехун
Фото: antikor.com.ua

В українській політиці багато цікавих персонажів. Хтось, не приховуючи, працює на сусідню країну; хтось працює на неї, маскуючи цю працю патріотичними гаслами; хтось немилосердно бреше про свою діяльність, маніпулюючи цифрами і фактами; а хтось перебігає з однієї партії в іншу, щоб якомога довше володіти депутатським мандатом. І ніхто за це не несе жодної відповідальності. Покарати більшість депутатів можуть лише виборці, не проголосувавши за таких пройдисвітів на чергових виборах. Але навіть вони прощають багатьох. 

Лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко зумів вирізнитися навіть на тлі наскрізь фальшивих і лицемірних українських політиків. Намагаючись видатися кращим за всіх інших пройдисвітів, він самовільно привласнив собі звання найчеснішого українського політика, яким тицяє в очі і своїм виборцям, і політичним опонентам. Причому на це звання відставний полковник не має ні найменших підстав. Чесність і Гриценко мають спільного стільки ж, як морська свинка і море. І це ми доведемо в цій статті.   

Одним із досягнень Петра Порошенка на посаді президента, через яке його регулярно травили політичні опоненти, було утворення антикорупційних органів. Попри те, що ці органи чи то не навчилися, чи не захотіли боротися з корупцією, для чого, власне, їх і було створено, частину своїх функцій вони таки виконали. І якщо говорити про Національне агентство з питань запобігання корупції, то завдяки йому у відкритому доступі можна знайти дані про всіх чільних політиків та державних службовців. Дані про нашого персонажа Анатолія Гриценка є дуже і дуже цікаві.    

На утриманні дружини 

Якщо проаналізувати декларації про доходи багатьох українських політиків та чиновників, то складається враження, що в них напрочуд талановиті жінки. Бо в той час, коли чоловіки, так би мовити, у поті чола, «чесно і самовіддано» працюють на благо держави, їхні дружини так само «самовіддано, стікаючи потом», важко гарують на власні родини. Саме вони створюють і розвивають ті успішні, часто мільйонні бізнеси, які дозволяють їхнім чоловікам не думати про всякі хабарі й тіньові схеми. І, звісно, при цьому в жодному випадку не користуються зв’язками своїх чоловіків.

Усе це, звичайно, жарт, бо насправді майно на своїх дружин, тещ та інших родичів переписують зазвичай ті чоловіки, які не можуть довести чесності його набуття. У такий спосіб вони рятують статки від можливої конфіскації, якщо раптом держава почне переслідувати їх за різні афери. У такій сумнівній компанії опинився і наш відставний полковник Гриценко.  

Усе немале майно цієї родини, а це 4 квартири у столиці (дві з них було придбано у важкі для України 2014-й та 2013 роки), будинок (357,4 кв. м) та дві земельні ділянки (2360 кв. м і 5829 кв. м) під Києвом (Обухівський район), автомобіль «Toyota RAV4», 2016 року випуску, і низка юридичних осіб у частковій або повній власності, належать дружині Гриценка – Юлії Мостовій. До речі, вона більш ніж удвічі багатша за чоловіка із сумарним річним доходом на рівні майже 375 тис. грн.

Самому полковнику належать лише автомобіль «Volvo XC90», 2013 року випуску, та гідроцикл «Yamaha VX700», 2006 року випуску.

Є у Гриценка і чималий банківський рахунок, на якому він чомусь зберігає кошти не в рідних гривнях, як мав би робити справжній патріот своєї Батьківщини, а в американських доларах. Усього на рахунку лежать 130 тисяч доларів, з яких полковник отримав відсотки обсягом майже 180 тис. грн. Живе лідер «Громадянської позиції» на пенсію, сумарний річний розмір якої становив майже 140 тис. грн, і на мізерну зарплатню у 14,8 тис. грн на рік від Національного університету «Києво-Могилянська академія». Принаймні так він вказав у декларації.

З яких причин полковник усе своє майно переписав на дружину, невідомо. Цікаво було б почути на цю тему коментар від нього самого, але, на жаль, про це Гриценка ніхто не запитує. Сам же він розкривати свої карти не поспішає.

Водночас у його декларації помітно ще одну цікаву річ.  

Живе невідповідно до своїх статків

Якщо порахувати сумарний дохід Гриценка з 2013 по 2017 рік включно, то отримаємо суму 2 570 037 грн. Дружина Юлія Мостова за цей період виявилася значно успішнішою, адже заробила в понад тричі більше – 8 070 819 грн. Усього ж дохід родини Гриценків разом із сином Глібом Разумковим за 14 років становив понад 10 млн грн (10 640 856 грн).

Власне тут і починається найцікавіше. Бо якщо сумувати орієнтовну вартість рухомого та нерухомого майна, яке придбала родина Гриценка-Мостової в період з 2013 року по 2017 рік, а це 6 300 000 грн 2013 року, 4 500 000 грн 2014-го та 11 000 000 грн 2016 року, то отримаємо суму, яка вдвічі перевищує їхні легальні доходи і становить 21 800 000 грн.

Коли ж додати до отриманого числа ще й витрати на відпочинок Гриценка за останні три роки (а це 368 744 грн за квитки на літак та проживання в готелях), то виходить, що його «дебет – кредит» фінансового благополуччя не сходиться аж на 12 143 200 грн. І сума для людини, яка ніколи не мала власного бізнесу, зовсім немаленька.

Якби НАЗК, яке ми згадували вище, дійсно боролося з корупцією, а не тринькало гроші платників податків, то вже давно мало б зацікавитися декларацією «найчеснішого». Але, схоже, найближчим часом цього від НАЗК очікувати марно. Тож полковник може почуватися цілком спокійно і далі годувати наївних виборців мантрами про свою неймовірну чесність.  

На зарплаті в олігарха

Ще одна характерна риса політичної риторики Гриценка – рішуча боротьба з олігархами, яких він таврує ледь не на кожному кроці й називає найбільшою перешкодою нормальному розвитку держави. Щоправда, це аж ніяк не заважає доньці Гриценка перебувати на утриманні олігарха Віктора Пінчука.     

Якщо дослідити податкову декларацію доньки Анатолія Гриценка Світлани, то виявиться, що 2013 року вона отримала більше ніж 124 тис. грн перерахувань від Благодійної організації «Фонд Віктора Пінчука – Соціальна ініціатива». 2014-го апетити у Світлани серйозно зросли, і Пінчук розщедрився вже на 244 тис. грн.

Продовжував олігарх, з яким закликав боротися Гриценко, утримувати його доньку і в наступні роки. 2015 року Пінчук перерахував доньці «чесного політика» понад 113 тис. грн, 2016-го – близько 245 тис. грн, 2017 року – понад 355 тис. грн, торік – майже 330 тисяч гривень. За п’ять років приховане фінансування лідера «Громадянської позиції» з боку одного з найбагатших олігархів України вилилося у кругленьку суму – понад 1,4 млн грн.

Наскільки гроші олігарха допомагають Гриценкові з ним боротися, невідомо. Хоч, може, боротьба з олігархом – це справа життя лише батька, себто Анатолія Гриценка, а його донька реалізовується завдяки успішному «знешкодженню» грошей, які той їй великодушно дарує.

Хай там як, але поки наївні виборці багатіють думкою про кришталево чесного і непідкупного полковника Гриценка, їхній месія обростає квартирами, машинами і підгодовує свою сім’ю грошима олігархів, з якими так завзято бореться на словах. Отож чи не час тому самому виборцю зняти рожеві окуляри і розпрощатися зі своїми ілюзіями, відправивши свого ідола на той самий смітник історії, на якому лежить уже багато його брехливих і лицемірних попередників.

Борис МОРГУН, для Leopolis.news