logo
07/07
20/06
19/06
25/05
23/05
07/05
17/04
28/01
27/01
23/01
18/01
12/12
02/12
2 ...

Хто фінансує «Голос» Вакарчука

03-07-2019407

Хто фінансує «Голос» Вакарчука
Фото: thebabel.com.ua

Виборча кампанія до українського парламенту в розпалі. До виборів залишається менш як три тижні й саме в цей час проявляються підводні каміння багатьох «нових» політичних сил, які, йдучи на ці вибори, декларували принципи незалежності, чесності та відкритості. Однак ці політичні проекти не стали винятками та зуміли заплямувати свою репутацію.

Нещодавно в соцмережі Facebook розгорівся скандал, пов'язаний з партією Святослава Вакарчука «Голос». Відомий львівський активіст, громадський діяч, борець за українську мову Святослав Літинський з’ясував, що цю політичну силу фінансує бізнесмен із сумнівним минулим – співзасновник онлайн-магазину «modnaKasta» Андрій Логвін. Львів’янин називає його «відвертим українофобом».

На своїй сторінці Святослав Літинський зазначає, що «компанія Каста не виконує своїх обіцянок з 2012 та майже рік не виконує судове рішення.

«Це, фактично, кримінальний злочин. Прошу детальніше придивитися та не брати гроші від людей з такою репутацією», – зазначає Святослав Літинський.

Йдеться про рішення апеляційного суду, яке набуло чинності в липні 2018 року. Суд постановив, що компанія «modnaKasta» повинна надавати споживачам сайту інформацію про товари та послуги українською мовою, але вона досі не виконала цього рішення.

Олії у вогонь підливає й те, що, згідно зі своєю політикою фандрейзингу (залучення спонсорських коштів), «Голос» приймає фінансову чи іншу підтримку лише за умови, що донори... не поставлять під сумнів його репутацію та не суперечитимуть цінностям політичної сили.

 

Згодом з’ясувалося, що проти компанії спонсора партії «Голос» Андрія Логвіна є декілька кримінальних проваджень про несплату податків. Одне з них розслідує відділ з особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України у кримінальному провадженні №42017100000001297. 

У самій політичній партії відреагували лише через п’ять днів. Там зазначили, що спонсор після року невиконання судового рішення додасть українську мову на свій сайт до кінця липня 2019-го. Однак у заяві партії немає жодної згадки про кримінальні справи щодо ухилення від сплати податків. Так само «Голос» не відмовиться від грошового внеску Логвіна. 

Маркіян ВОЙТОВИЧ, Leopolis.news