logo
25/02
24/02
23/02
22/02
21/02
19/02
18/02
2 ...

Львів’ян запрошують на «Звучання Пінзеля»

16-12-2020 21:07683

Львів’ян запрошують на «Звучання Пінзеля»

Органний Зал запрошує на прем’єру твору «Звучання Пінзеля» від львівської композиторки Богдани Фроляк.

 

Авторка численних симфонічних, хорових та камерних творів, лауреатка Національної премії ім. Тараса Шевченка – вона є однією з найвиконуваніших сучасних композиторок України. Твір для органа та струнного оркестру був написаний спеціально на замовлення Львівського органного залу.        

Композиція присвячена видатному скульптору Ґеорґу Пінзелю. Як зазначає сама композиторка: “Постать цього митця хвилює уяву. Його неймовірні скульптури вражають та надихають. А простір Органного залу з його архітектурою зовні і всередині якнайкраще личить до звучання саме такої музики”. Ідея присвяти твору належить саме їй. Про це та багато іншого можна почути у відвертій розмові за посиланням.

В цьому творі орган буде трактований як оркестровий інструмент і зі струнним оркестром творитиме єдину музичну канву, підсилену акустикою органного залу. В якомусь сенсі композицію можна трактувати як духовну музику в прямому сенсі цього слова. Це продиктовано сакральними скульптурами Ґеорґа Пінзеля. На слухачів чекає музика, яка змушує думати, аналізувати, ставити собі запитання про високе, духовне, те чого бракує в повсякденному житті. Саме таким є “Звучання Пінзеля”.

Прем’єрне виконання подарують львівська органістка та солістка Органного залу Надія Величко разом із Ukrainian Festival Orchestra під батутою Івана Остаповича. У репертуарі оркестру твори від епохи бароко до наших днів. Але головною своєю метою Ukrainian Festival Orchestra ставить створення якісних записів української класики та її промоцію у світі. “Це “свято української музики”, фестиваль, який триває завжди”, – каже про колектив дириґент Іван Остапович.

Станьте свідком народження нового! Величне поєднання органа та оркестру, таємнича постать митця та безсмертне мистецтво, що твориться тут і зараз. 

Концерт відбудеться 18 грудня о 19:00 за підтримки Українського культурного фонду. 

Leopolis.news