logo
15/01
14/01
11/01
05/01
31/12
29/12
25/12
24/12
23/12
22/12
2 ...

У Львові організують онлайн-фестиваль, присвячений композиторці Стефанії Туркевич

11-01-2021 15:01294

У Львові організують онлайн-фестиваль, присвячений композиторці Стефанії Туркевич
Фото: організаторів

Львівський Органний Зал та Галицьке Музичне Товариство презентують онлайн-фестиваль першої української жінки-композиторки Стефанії Туркевич. З 13 по 17 січня, щодня о 19:00, вмикайте канал Collegium Management на YouTube та відкривайте для себе невідомі сторінки української музики. Три ексклюзивні онлайн-лекції музикознавиць Галицького музичного товариства, два записи прем’єрних виконань творів у виконанні Ukrainian Festival Orchestra під керівництвом Івана Остаповича.

Про це повідомляють організатори.

Розпочнеться фестиваль лекцією Любові Кияновської про постать Стефанії Туркевич. Історичні перипетії занесли композиторку до Великої Британії. Україна лише в останні роки відкриває для себе її творчість, значну частину якої займають симфонії, балети, камерна музика, твори для дітей – а разом це понад 100 опусів. Лекція-відкриття фестивалю відбудеться 13 січня.

«Завжди говорити мовою свого часу – творче кредо Стефанії Туркевич», – каже музикознавиця Любов Кияновська. Саме таким і є балет «Руки», про який вона розповість онлайн-аудиторії 14 січня, а наступного дня, 15 січня, прозвучить запис виконання світової прем’єри цього твору. Стефанія Туркевич написала його в 1957 році, перебуваючи в еміграції у Брістолі та під назвою «The Girl with the Withered Hands», і тільки в кінці 2020 відбулось його перше виконання у стінах Львівського Органного Залу. 

Творчість Стефанії Туркевич була забороненою в радянські часи. Увесь її творчий шлях є символом жінки нового часу – часу можливостей не приховувати свій талант та часу навчатися в найкращих європейських педагогів. Завдяки цьому вона стала першою докторкою музикознавства у Галичині. Про галицьку емансипатку Туркевич розповість членкиня Галицького Музичного Товариства Наталія Сиротинська 16 січня.

Яскравим завершенням фестивалю буде трансляція запису прем’єрного виконання «Симфонії №1» у виконанні Ukrainian Festival Orchestra під батутою Івана Остаповича. Творам Стефанії Туркевич характерний сміливий модернізм, який поєднав у собі традиційну тональну музику та елементи нових і оновлених течій: неокласицизму, неоромантизму та експресіонізму. Концерт-закриття фестивалю відбудеться 17 січня.

Leopolis.news