logo
16/01
15/01
14/01
13/01
2 ...

Шмигаль попросив АМКУ та СБУ перевірити, що стоїть за газовоми протестами

12-01-2021 21:22262

Шмигаль попросив АМКУ та СБУ перевірити, що стоїть за газовоми протестами

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль звернувся до Антимонопольного комітету та Служби безпеки України з проханням розібратися з причинами протестних акцій, які проходять в Україні через підвищення тарифів на газ.

Про це він розповів сьогодні на нараді з депутатами, інформує LB.ua із посиланням на джерела.

Як зазначає співрозмовник, Шмигаль не виключив, що протести відбуваються не тільки через підвищення ціни на газ і тарифів на його розподіл, а й «з метою політичних маніпуляцій».

Як відомо, «Нафтогаз» підвищив ціну на газ для своїх клієнтів на 14% у січні 2021-го. Зазначалося, що причиною підвищення стало збільшення оптової ціни на блакитне паливо.

Рішення про збільшення тарифів спричинило низку акцій протесту.

Згодом Міненерго запропонувало тимчасово відмовитися від ринкових цін на газ для населення. Із серпня 2020-го ціни на газ для населення є ринковими, споживачі можуть самі обирати собі постачальника газу. Запуск ринку газу для населення в Україні був однією з вимог для отримання кредитного фінансування від Міжнародного валютного фонду. Доти в Україні діяли спеціальні зобов'язання (PSO), за якими НАК «Нафтогаз України» поставляв газ для населення за фіксованою ціною.

Leopolis.news