logo
17/01
16/01
15/01
14/01
2 ...

Українська гривня є однією з найбільш недооцінених валют у світі – індекс Біг-Мака

13-01-2021 12:34210

Українська гривня є однією з найбільш недооцінених валют у світі – індекс Біг-Мака
Фото: minfin.com.ua

Долар в Україні зараз міг би коштувати не більше 11 гривень за версією щорічного індексу Біг-Мака, який складається вже понад 30 років. 

Видання зі світовим ім'ям The Economist опублікувало свій новий рейтинг оцінки валют, повідомляє ТСН.

Так за даними видання, на зараз українську гривню недооціненою на 61,1%. На сьогодні в Україні Біг-Мак коштує 62 гривні, тоді як американський бургер коштує 5.66 доларів в США. Ділимо одне число на інше й отримуємо результат - 10.95. Саме стільки має бути реальний курс долара в Україні за індексом Біг-Мака, зазначається у виданні.

На перше місце недооціненої валюти видання цього року внесло валюту Лівану. А ось першість у переоцінених грошей дісталось швейцарським франкам. 

Зазначимо, такий рейтинг почали складати у 1986 році і основу розрахунків взяли ціну звичайнісінького бутерброда. Фінансисти пояснили свій вибір тим, що гамбургер Біг-Мак - це своєрідний аналог продуктового кошика: адже в ньому є і хліб, і м'ясо, і овочі. Інший важливий момент - цей гамбургер можна придбати практично в кожній країні світу. 

Як же вираховують за цим індексом: недооцінена валюта чи переоцінена? За відправну точку беруть ціну на Біг-Мак у Сполучених Штатах Америки, країні звідки долар родом. А далі порівнюють із вартістю такого ж бургера у будь-якій іншій країні. 

Щоправда, такий рейтинг для визначення курсової політики не береться до уваги жодними світовими банками і жодною економікою. 

Leopolis.news