logo
17/01
16/01
2 ...

Держслужбовці можуть працювати й до 70 років: від завтра перестають діяти вікові обмеження

14-01-2021 15:19164

Держслужбовці можуть працювати й до 70 років: від завтра перестають діяти вікові обмеження
Фото: Укрінформ

Закон щодо зняття вікових обмежень для роботи на державній службі  опубліковано в офіційній газеті Верховної Ради  «Голос України»   від 14 січня,  він запрацює відзавтра, з 15 січня. 

Про це повідомляє УНН.

Згідно з документом, державний службовець за рішенням суб’єкта призначення може бути залишений на державній службі після досягнення 65-річного віку за власною згодою.

Рішення про продовження строку перебування на держслужбі ухвалює суб’єкт призначення щороку, але не більш як до досягнення державним службовцем 70-річного віку.

Термін перебування на службі в органах місцевого самоврядування може бути продовжено, але не більш ніж на п’ять років за рішенням сільського, селищного, міського голови, голови районної, районної у місті, обласної ради. Рішення про продовження строку перебування на службі в органах місцевого самоврядування ухвалює голова відповідної ради щороку, але не більш як до досягнення державним службовцем 70-річного віку.

Повноваження суб’єкта призначення стосовно керівника Апарату Верховної Ради України, крім випадків, передбачених пунктом 35 частини першої статті 85 Конституції України, здійснює Голова Верховної Ради.

Також, відповідно до закону, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів з метою запобігання поширенню COVID-19, призупинено дію положень Закону України «Про державну службу» та Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» в частині проведення конкурсів на посади державної служби.

У новостворених органах державної влади, що були утворені протягом дії карантину, добір на посади державної служби в установленому Кабінетом Міністрів порядку не проводиться. Призначення на посади державної служби в таких органах здійснюється виключно за результатами конкурсу відповідно до положень Закону України «Про державну службу».

Цей закон № 1086-IX опубліковано у парламентській газеті «Голос України» від 14 січня. Документ набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто 15 січня.

Leopolis.news