logo
25/02
24/02
23/02
2 ...

Пенсійна реформа: у Раді розповіли з яких податків йтимуть надходження на фінансування накопичувальних пенсій

16-01-2021 17:43411

Пенсійна реформа: у Раді розповіли з яких податків йтимуть надходження на фінансування накопичувальних пенсій
Фото: zik.ua

Фінансування накопичувальних пенсій відбуватиметься за рахунок Єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб. Від кожного з податків (22 і 18% відповідно) до накопичувальної системи буде перераховуватися по 2%.

Про це LIGA.net повідомила глава Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

Нардепка зазначила, що це було одне з компромісних рішень, досягнутих разом із Міністерством соціальної політики з метою уникнути підвищення навантаження на бізнес. Також, за її словами, Комітет Ради із питань соціальної політики та захисту прав ветеранів вже отримав від Мінсоцполітики оновлений текст відповідного законопроєкту (2683д).

Перед формуванням остаточного тексту законопроєкту, профільний комітет чекає висновку Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, а також Національного банку.

Третьякова додала, що поки відомо, що система буде працювати через центральний адміністратор – спеціально створений державний орган, який буде адмініструвати накопичувальні рахунки українців. Нардепка повідомила, що до 15 січня очікує від глави НКЦПФР Тимура Хромаєва змінений текст, який регулює діяльність центрального адміністратора.

«У нас є домовленість із головою НБУ Кирилом Шевченком, що до другого рівня накопичувальних пенсій допустять банки й банківські депозити і, ймовірно, страхові компанії», – розповіла Третьякова.

Вона передбачає, що до кінця лютого законопроєкт, який регулює накопичувальні пенсії, буде доопрацьований і внесений до порядку денного Верховної Ради до голосування в першому читанні.

«До закінчення п'ятої сесії законопроєкт приймуть в цілому. Шанси є», – сказала Третьякова.

Нагадаємо, законопроєкти №2683 і №4408 про введення обов'язкових накопичувальних пенсій і професійної накопичувальної системи не були розглянуті депутатами Верховної Ради минулого року, через слабку комунікацію Кабміну і парламенту щодо погодження концепцій законопроєктів.

У Верховній Раді зареєстровано другий законопроєкт №4408-1 про створення професійної накопичувальної пенсійної системи, в якій на обов'язковій основі братимуть участь громадяни, які працюють на шкідливих виробництвах або у важких умовах праці, що дає право на пільгову пенсію.

Leopolis.news