У МОЗ розповіли, скільки в Україні коштує лікування одного хворого на COVID-19

http://leopolis.news/post/35820/u-moz-rozpovily-skilky-v-ukrani-koshtue-likuvannya-odnogo-hvorogo-na-covid-19

18/01/2021

Про це повідомляє пресцентр Національної служби здоров’я.

«Протягом квітня-грудня 2020 року було госпіталізовано 253 тисяч пацієнтів з коронавірусною хворобою. З них у відділенні інтенсивної терапії перебувало майже 50 тисяч пацієнтів. Частка госпіталізованих пацієнтів, які потребували допомоги в умовах інтенсивної терапії протягом 2020 року становила 19,6%», – резюмували у відомстві.

Крім того, в Нацслужбі здоров’я додали, що у 2020 році медичні заклади та центри екстреної меддопомоги за надання допомоги пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на нього отримали понад 19 мільярдів гривень.

«За лікування госпіталізованих пацієнтів з COVID-19 Національна служба здоров’я України виплатила 11,4 мільярда гривень. Це становить майже 45 тисяч гривень в середньому на одного пацієнта», – проінформували в НСЗУ.

У відомстві додали, що протягом 2020 року зросла кількість лікарень, які входять до переліку визначених для госпіталізації. Так у травні таких лікарень було 240, у вересні – 343, у листопаді – 458.

На сьогодні договір з НСЗУ на стаціонарне лікування пацієнтів з COVID-19 мають 507 медичних закладів.

В НСЗУ нагадали, що згідно з Програмою медичних гарантій пацієнт із підозрою або підтвердженим COVID-19 може отримати безоплатно наступні послуги:

Первинну медичну та амбулаторно-поліклінічну допомогу. Пацієнти із підозрою на коронавірусну хворобу можуть пройти тестування у свого сімейного лікаря. А також отримати консультації щодо лікування легкої форми захворювання на COVID-19, яка лікується в домашніх умовах під наглядом сімейного лікаря.'

Екстрену медичну допомогу у разі критичного стану. Зокрема, коли у людини спостерігаються утруднене дихання, дихальна недостатність, підвищення температури вище 38° C, що погано піддається корекції, раптове погіршення стану. Приїхавши на виклик, медики швидкої оцінюють стан пацієнта. Якщо є потреба, транспортують до лікарні, визначеної в регіоні для лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою. Якщо пацієнт не потребує госпіталізації, йому нададуть необхідну медичну допомогу на місці та рекомендації стосовно самоізоляції.

· Стаціонарну медичну допомогу. В безоплатний пакет послуг лікування пацієнтів із COVID-19 включено: тестування на COVID-19; лабораторне та інструментальне дослідження; медичну допомогу відповідно до галузевих стандартів; кисневу підтримку, інтенсивну терапію за необхідності; медикаментозну терапію та знеболення за потреби тощо. Усі ліки, передбачені національним протоколом лікування COVID-19, включені до тарифу, за яким НСЗУ оплачує послуги медичних закладів. Залишок ліків для боротьби з COVID, які наявні в лікарнях та аптеках, доступний для перегляду на сайті НСЗУ.

Додамо, в Україні станом на 18 січня лабораторно підтверджено 1 163 716 випадки COVID-19, з них за добу - 3 034.

Leopolis.news