«Таємні» ЛКП Львівської міськради

http://leopolis.news/post/36078/taemni-lkp-lvivsko-miskrady

22/01/2021

 

Депутати ЛМР за часів незалежності заснували понад чотири сотні різноманітних комунальних підприємств і установ. Більшість з них – це заклади освіти і медицини, установи соціального захисту і обслуговування населення. Частину з них, яких ми просто називали ЖЕКи, ліквідовано у зв’язку із змінами у законодавстві, інших перейменували у обслуговуючі компанії. Є всім відомі комунальні автотранспортні підприємства, Муніципальна варта і Водоканал, які постійно потребують дотацій з міського бюджету. Але є й такі, що мають назву, керівника, юридичну адресу, але ні фінансової, ні господарської діяльності не ведуть і згадок про них за останні роки немає, навіть, на сайті самого їх засновника, себто Львівської міської ради.

Так яку функцію виконують ці комунальні підприємства, чому їх не ліквідовують? З подальшого переліку можна припустити, що ці підприємства існують, щоб, до прикладу, працевлаштувати керівника, або для того, щоб забронювати комунальне приміщення для поки що нікому невідомих цілей.  Або про них просто забули?! Редакція Leopolis.news вирішила нагадати лише про деякі з них. Можливо новообрані депутати ЛМР зацікавляться долею цих фірм-фантомів.  

ДЕРЖАВНЕ КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЛЬВІВСЬКИЙ ВИРОБНИЧИЙ ОБЧИСЛЮВАЛЬНИЙ ЦЕНТР» (01880635). Засноване у 1997 році Львівською міською радою. Юридична адреса м. Львів вул. Городоцька, 355. З дня заснування, тобто 23 роки керівником підприємства є Рабій Леонід Миколайович. Сфера діяльності: оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов'язана з ними діяльність. Не здійснює жодної фінансової діяльності, не оголошує тендерів і не здійснює закупівель.  

ДЕРЖАВНЕ-КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО ПОБУТОВОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ «КРОК» (20778629). Засноване у 1992 році, сфера діяльності: виробництво взуття. З дня заснування керівником рахується Осипов Володимир Семенович. Знаходиться на вул. Грушевського, 11. Перебуває на обліку в контролюючому органі як таке, щодо якого до ЄДРР внесено запис про відсутність юридичної особи за зареєстрованим місцезнаходженням. З фасадної сторони будинку на вул. Грушевського, 11 функціонує два комерційних приміщення, жодної вивіски про ДКППО «Крок» немає. 

ДЕРЖАВНО-КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО – КІНОТЕАТР «КИЇВ» (20772294). Засноване у 1993 році, юридична адреса проспект Шевченка, 8. Фінансова і господарська діяльність припинилася у 2015 році у зв’язку із продажем приміщення відповідно до Ухвали Львівської міської ради від 30.05.2013р. № 2356 «Про включення до переліку об'єктів, що підлягають приватизації способом викупу, об’єкта комунальної власності на проспекті Т.Шевченка, 8». Керівником підприємства значиться Щур Роман Володимирович.  

ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО ПОБУТОВОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ МАЙСТЕРНЯ ПО РЕМОНТУ ГОДИННИКІВ «КОНТІКИ» (19161220), засноване у 1992 році за адресою м. Львів, вул. Герцена, 5. Розмір статутного капіталу 200 грн. Єдиним керівником підприємства є Дегтярьов Валерій Іванович. Жодної фінансової чи господарської діяльності підприємство не веде. 

Наразі ми згадали лише про чотири недіючих підприємства, заснованих Львівською міською радою. Їх є значно більше. Але влада міста просто не хоче інформувати львів’ян про їх важливу і стратегічну функцію для розвитку міста. 

Юрій ЛУЖНИЙ, Leopolis.news