logo
01/03
26/02
22/02
18/02
17/02
14/02
11/02
09/02
08/02
31/01
27/01
23/01
14/01
2 ...

В Угорщині обговорили можливість будівництва храму УГКЦ в Будапешті

27-01-2021 17:12415

В Угорщині обговорили можливість будівництва храму УГКЦ в Будапешті
Фото: УГКЦ

З нагоди дня Соборності України, в українському посольстві в Будапешті відбулася офіційна зустріч, під час якої було створено консультативно-дорадчий орган, до складу якого увійшло Посольство України в Угорщині та ті громадські організації української меншини в Угорщині, які робили і роблять свій значний внесок у сприяння єдності і процвітанню української громади Угорщини, підтримують розвиток українсько-угорських відносин: Товариство української культури Угорщини, об’єднання української молоді та сімей Угорщини «Нова хвиля», Товариство української культури Чонградської області.

Про це повідомляє офіційний сайт УГКЦ.

В засіданні взяли участь керівники організацій : п. Ярослава Хортяні, п. Ліліана Грекса, п. Вікторія Штефуца, пані посол Любов Непоп.

Одною з важливих тем зустрічі було обговорення про підтримку української греко-католицької громади у Будапешті в ідеї будівництва храму УГКЦ в Будапешті.

Після зустрічі, делегація взяла участь спільно із отцем Дам’яном Габорієм у покладанні вінків до Меморіальної дошки на честь першого дипломатичного представництва України в Угорщині, Надзвичайної Дипломатичної Місії УНР, яка функціонувала в Будапешті у 1919-1924 роках та завершили день молитвою за Україну біля пам’ятника Тараса Шевченка в Будапешті.

Як підкреслив отець Дам’ян, «щоб була Соборна Україна, потрібно, щоб українці об’єдналися вперше чергу духовно, навколо Христа. Сьогоднішнє велике бажання місцевої української греко-католицької громади будувати храм – це ознака зрілості громади. До цієї мети громада вже йде понад десять років. Вітаємо в нашій команді свідомих людей! А тепер залишилося робити конкретні кроки… Маємо велику надію, що в будівництві храму нам допоможе угорський і український уряд. Цей храм відкриє свої двері і для інших українських конфесій в Угорщині».

Leopolis.news