logo
18/04
16/04
15/04
14/04
13/04
06/04
17/03
10/03
04/03
02/02
23/12
10/12
23/10
2 ...

Іван Собко: Доступність лікарень для осіб з інвалідністю – надважливий фактор

02-02-2021 19:371432

Іван Собко: Доступність лікарень для осіб з інвалідністю – надважливий фактор
Фото: ЛОДА

У всьому світі люди з інвалідністю мають рівні з іншими людьми права. Держава зобов’язана піклуватись про таких громадян і забезпечувати їм можливість самостійно задовольняти свої потреби.

Про це повідомляє пресслужба ЛОДА.

Відтак, Національна служба здоров'я України не буде підписувати договори з медичними закладами на надання медичних послуг, якщо вони не будуть обладнані вільним доступом для осіб з інвалідністю. Тому встановлення пандусу стало обов’язковою умовою контрактування.

«Доступність приміщень лікарень для людей з інвалідністю є надзвичайно важливим фактором на шляху отримання медичної допомоги населенням. Львівська облдержадміністрація неодноразово скеровувала листи власникам закладів охорони здоров’я з цього приводу. Така ситуація мала би стимулювати керівництво медзакладів активніше займатися питанням організації вільного доступу до медичної допомоги усіх без виключення пацієнтів», - наголосив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

Аби підписати договір з НСЗУ, медичний заклад повинен буде надати скан-копію документа, що є підтвердженням вільного доступу до приміщення усіх пацієнтів, не виключаючи й представників маломобільних груп. Цей документ надає сертифікований спеціаліст з питань техобстеження будівель та споруд.

Так, до прикладу, нещодавно на замовлення Бібрської міської ради підрядна фірма  завершила роботи зі встановлення пандуса для КНП «Бібрська міська лікарня». Тепер пацієнти з інвалідністю зможуть без перешкод дістатись медичного закладу.

Leopolis.news