logo
14/04
11/04
09/04
05/04
04/04
02/04
31/03
2 ...

Унікальні книжки із приватної колекції письменника Станіслава Вінценза презентували у Львові (ФОТО)

09-02-2021 09:37413

Унікальні книжки із приватної колекції письменника Станіслава Вінценза презентували у Львові (ФОТО)
Фото: Львівська ОДА

У Львівському історичному музеї (Італійський дворик) вчора, 8 лютого, відкрили виставку «Вінценз. Бібліотека», присвячену видатній особистості, польському письменнику та філософу Станіславу Вінцензу.

 

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОДА.

Експозицію виставки склали майже 1000 раритетних книжок. Серед них унікальні видання Гомера, Данте, Шекспіра, Платона. А також примірники з автографами та посвятами сучасників та приятелів письменника  – Єжи Ґедройця, Чеслава Мілоша, Юзефа Чапського, Ґустава Герлінґ-Ґрудзінського, численних французьких, німецьких, американських інтелектуалів.

Участь у події взяли голова ОДА Максим Козицький, заступник голови ОДА Іван Собко та заступниця директора департаменту з питань культури,національностей та релігій Тетяна Плугатор.

«Сьогодні нас тут зібрала чудова подія – у самому серці Львова ми маємо можливість ознайомитися з приватною колекцією книг, які належали видатному письменнику і філософу Станіславу Вінцензу. Те, що відтепер бібліотека Вінценза буде зосереджена у Львові – дуже цінно. Але цінніше те, що ці книги не просто стануть музейними експонатами; згодом їх передадуть Українському католицькому університету – і до них матимуть доступ усі бажаючі студенти і дослідники. Адже цьому видатному чоловікові ми завдячуємо тим, що будучи поляком, він майже все своє життя, а разом з ним і свій колосальний труд присвятив Україні і українцям. І саме завдяки його літературній праці у європейських країнах знають про нашу колоритну Гуцульщину», - наголосив Максим Козицький.

Виставка буде представлена широкому загалу глядачів у Львівському історичному музеї з 8 до 21 лютого. Після цього книги будуть депоновані в  інформаційно-культурному центрі ім. Митрополита Андрея Шептицького Українського католицького університету у Львові.

Leopolis.news