logo
28/02
26/02
25/02
24/02
23/02
2 ...

Чи проведуть першу операцію з трансплантації у дитячій лікарні на Орлика – залежить від влади Львова

19-02-2021 18:50236

Чи проведуть першу операцію з трансплантації у дитячій лікарні на Орлика – залежить від влади Львова

19 лютого  міський голова Львова Андрій Садовий з депутатами побував у Львівській комунальній дитячій лікарні на вул. Пилипа Орлика.

 

«На карті трансплантології України є місто Львів. Для мене важливо, щоб була не лише доросла, а й дитяча трансплантологія. Я переконаний, що в цьому році перші операції будуть тут у дитячій лікарні на вул. Пилипа Орлика», – цитує Westnews Садового.

Власне,  у Дитячій лікарні Львова давно і системно працюють над напрямком дитячої трансплантології. Відтак, лікарня вийшла на рівень, коли потрібна фінансова допомога міста, щоб закупити сучасне недешеве обладнання, без якого будь-які розмови на цю тему вже не мають сенсу.       

Отже, супроводжував міського голову головний лікар Дмитро Квіт.

За його словами, трансплантологія – один із найбільших проектів на цей рік. Розвивають його на базі 2-го хірургічного відділення вроджених вад розвитку. Завідувачка цього відділення – дитячий хірург  Галина Курило, за плечима котрої не один десяток найскладніших операцій.

Річ у тому, що нині у Львівській дитячій лікарні на облікує є понад 50 дітей, яким за сприянням львівських медиків була трансплантована печінка за кордоном. Зокрема, у 2-му хірургічного відділенні їм надають післятрансплантаційне спостереження. Воно може тривати до 18 років. 

Ось як про це говорить головний лікар Дмитро Квіт: «Наша клініка — одна з небагатьох у країні, яка вже більше як 10 років займається трансплантацією, зокрема печінки у дітей. Тобто ми ведемо дотрансплантаційну підготовку дитини та післятрансплантаційне спостереження. На жаль, саму трансплантацію (у зв’язку з недосконалим українським законодавством) до минулого року проводили за кордоном, маємо контакти з Бельгією та Варшавою».

«Але на сьогодні ми вже готові проводити ці трансплантації в нас, але необхідно закупити обладнання, а це близько 15 млн грн. Якщо все вдасться, ми станемо першою клінікою у Західній Україні, яка буде проводити такі трансплантації. В нас на сьогодні під спостереженням є 56 дітей (з цілої України), яким пересаджено печінку», - наголосив Дмитро Квіт.

За його словами, першу дитячу трансплантацію недавно зробили в Києві. Львів також готовий до цього. Одне але. Справа в тому, що трансплантацію можна поділити на три етапи. Перший -  підготовка пацієнта, пошук донора, другий - сама технологія; третій - післятрансплантаційне спостереження.

«Перший та третій етапи ми робимо. Водночас наші лікарі їздили за кордон, де  навчались технології таких втручань. Більше того, наші західні партнери готові приїхати до нас на перші операції з трансплантації. Це буде вперше в західній Україні. Тобто, придбаємо обладнання і ми готові", — розповів головний лікар лікарні Дмитро Квіт.
Є ще один вагомий фактор вважати, що у Львові до кінця цього року таки проведуть першу операцію з дитячої трансплантації. У 2-му хірургічному відділенні створено сучасну операційну. Також цього року тут буде реалізовано великий проект у межах громадський бюджету Львова – «створення інтерактивного простору для дітей з хірургічними вадами». Йдеться про повний ремонт відділення, якого воно не бачило з часу заснування. Головна мета – взоруватись на рівень європейських клінік і забезпечити всі умови для швидкого одужання маленьких пацієтів.

Словом, Львівська дитяча лікарня багато зробила для того, щоб на її базі було відкрито сучасний центр дитячої траспланталогії.  А не тільки «провести першу операцію».

Вирішальне слово за міський головою і депутатами.    

Нагадаємо, щорічно в міській дитячій клінічній лікарні Львова, що на вул. Орлика, допомогу отримують понад 20 тисяч дітей. За останні 10 років тут створили близько десятка нових відділень і запровадили нові види допомоги, а лікуючі лікарі постійно переймають світовий досвід лікування.