В Україні зареєстрували вакцину Pfizer

http://leopolis.news/post/37979/v-ukrani-zareestruvaly-vakcynu-pfizer-

23/02/2021

Про це на брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, передає «Радіо Свобода».

«Вчора в Україні зареєстрували два препарати імунобіологічних для профілактики COVID-19: Covishield AstraZeneca, рекомбінантна векторна вакцина, яка виробляється на майданчику Serum Institute of India, а також зареєстрована вакцина Pfizer», – сказав Ляшко.

Він не зміг уточнити, на якому майданчику виробляється вакцина Pfizer. Заявку на її реєстрацію в Україні подали 16 лютого.

Вранці 23 лютого Міністерство охорони здоров’я повідомило, що в Україні зареєстрували вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield) проти COVID-19.

«Вакцина розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca. Вакцину Oxford/AstraZeneca для екстреного застосування вже схвалила ВООЗ, також дозвіл на її використання дали Велика Британія, Європейський союз й Індія. Вакцина, Oxford/AstraZeneca, що виробляється на потужностях Serum Institute (Індія) має локальну (торговельну) назву Covishield. Відповідно, вакцина Covishield, яка сьогодні прибуває до України, офіційно зареєстрована», – наголосили в МОЗ.

За повідомленням, Oxford/AstraZeneca (Covishield) подали на реєстрацію до Державного експертного центру МОЗ 15 лютого. В Україні діє закон, який спрощує процедуру реєстрації вакцин від COVID-19 і скорочує її до п’яти робочих днів.

Україна отримала інформацію від глобального механізму COVAX про постачання від 2,2 до 3,7 мільйона доз вакцин Oxford/AstraZeneca у першому-другому кварталі 2021 року. Крім того, вакцина буде закуплена за державні кошти напряму у виробників.

Leopolis.news