logo
03/03
2 ...

Максим Козицький обговорив з представниками держпідприємств питання ефективного використання держмайна на Львівщині

23-02-2021 17:42255

 Максим Козицький обговорив з представниками держпідприємств питання ефективного використання держмайна на Львівщині
Фото: ЛОДА

Про ефективне використання державного майна йшлося сьогодні, 23 лютого, під час наради голови Львівської ОДА Максима Козицького з представниками державних підприємств, які працюють на території Львівщини, та Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях.

Про це повідомляє пресслужба ЛОДА.

Як зазначив очільник області, стратегічний курс на прозору приватизацію та залучення інвестицій в економіку України, проголошений Президентом та підтриманий Верховною Радою, не має альтернативи. Його завдання – перетворити непродуктивні активи у продуктивні, шляхом залучення компетентних інвесторів через приватизацію непрофільних для держави об’єктів на онлайн-аукціонах.

«З одного боку – це має бути ефективне використання державного майна, з другого – підготовка активів для прозорої приватизації»,- зазначив Максим Козицький.

Зазначимо, що на виконання доручення Прем’єр-міністра України Фонд державного майна створив робочі групи, в які входять представники Львівської ОДА, Регіонального відділення, Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області та Західного офісу Держаудитслужби. Ці групи здійснюють контрольні заходи щодо стану використання державного майна підприємств-балансоутримувачів.

Так, проведена робота дозволяє зрозуміти, яка частина державного майна не використовується балансоутримувачами за призначенням з подальшою пропозицією до оренди або приватизації.

«У Львівській області зараз під договорами оренди перебуває менше ніж тисяча об’єктів. За минулий рік ми отримали лише 95 заяв на орендні відносини з державними органами», - розповів начальник Регіонального відділення Фонду держмайна Владислав Калинець.

Та додав, що суб’єктами ініціативи по орендних відносинах можуть бути бізнес, Фонд Держмайна, органи управління, балансоутримувачі.

«Дуже важливими є ініціативи балансоутримувачів на виставлення об’єктів в орендні відносини, - наголосив Владислав Калинець. - Виходячи із господарської діяльності, ви, як керівники державних підприємств, маєте визначитись щодо необхідності здачі в оренду того чи іншого майна. Ви формуєте ці об’єкти в перелік (площі, конфігурації) і відправляєте на Фонд. Фонд їх обробляє, формує так звані об’єкти, які виставляються на оренду, і далі справа за ринком».

Як зазначив керівник департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда, сьогодні важливо проінвентаризувати державне майно та надалі ініціювати необхідні процедури для його раціонального використання.

«По різному себе поводять ті чи інші балансоутримувачі, відтак є частина майна, яка сумнівно загосподарьована або незагосподарьована повністю. Відтак, нашим завданням є проінвентаризувати все майно шляхом виїзних засідань, які вже здійснюються Фондом, зрозуміти плани балансоутримувачів і ініціювати необхідні процедури»,- зазначив він.

Відтак, за підсумками зустрічі балансоутримувачі мають підготувати відповідні пакети документів про об’єкти, які використовуються, та скеровувати їх у регіональне відділення держмайна для передачі таких приміщень в оренду.

Leopolis.news