logo
19/04
17/04
16/04
15/04
2 ...

Голова Самбірської райради нагадав Мінфіну про «гірські доплати»

24-02-2021 19:491462

Голова Самбірської райради нагадав Мінфіну про «гірські доплати»

Голова Самбірської районної ради Віталій Кімак звернувся до Міністерства фінансів України щодо внесення змін до «Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 05.02.2020 року № 65 «Деякі питання реалізації програми державних гарантів медичного обслуговування населення у 2020 році та І кварталі 2021 року».

Керівник Самбірщини нагадав про деякі упущення в цих урядових документах та підлягають виправленню. Про це повідомив кореспондент Leopolis.news

За словами Віталія Кімака, на території тепер об’єднаного Самбірського району працюють три медичні заклади – КНП Старосамбірської міської ради «Старосамбірська районна лікарня», КНП «Турківська центральна міська лікарня» та Боринська районна лікарня. Вони розташовані й діють в населених пунктах, яким надано статус гірських.

Відтак попередня Постанова Кабінету Міністрів України «Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах», передбачала, що тарифні ставки і посадові оклади для працівників вказаних територій підвищуються на 25 відсотків. І ця норма доплати багато років без проблем застосовувалася у медичній сфері.

Згідно з новими нормативними актами з 1 квітня 2020 року усі медичні заклади другого рівня фінансуються за кошти Національної служби здоров’я України відповідно до наданих медичних послуг за встановленими медичними тарифами. Через це на сьогодні лікарні Самбірського району зіткнулися з проблемою недофінансування, оскільки нова Постанова Кабінету Міністрів № 65 не передбачає застосування коригувального коефіцієнту за надання населенню спеціалізованої допомоги в стаціонарах і поліклініках гірської місцевості.

За словами Кімака, брак коштів може поглибити проблеми не тільки в оплаті праці медичних працівників, лікувальні заклади яких на території із статусом гірських, але й в частині створення матеріальних ресурсів та стабільного медикаментозного забезпечення.

У той же час новоутворені ОТГ фінансово не спроможні компенсувати медикам гірських територій брак коштів.

Тому голова Самбірської районної ради Віталій Кімак просить міністра фінансів звернути увагу на цю прогалину та вжити усіх заходів щодо застосування коригувального коефіцієнту в оплаті за роботу в гірській місцевості – 1,25 до базової ставки за пролікованого одного пацієнта. Це, на переконання керівника органу місцевого самоврядування, дозволить успішно розвиватись закладам охорони здоров’я, розташованих у гірських населених пунктах.

Микола СЕНЕЙКО, для Leopolis.news