logo
15/04
14/04
12/04
11/04
10/04
09/04
08/04
06/04
2 ...

Польща вироблятиме свою вакцину проти Covid-19

03-03-2021 19:35366

Польща вироблятиме свою вакцину проти Covid-19

Процес виробництва польських вакцин проти коронавірусу можуть запустити наприкінці другого – на початку третього кварталу цього року

 

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький написав у соціальних мережах, що завдяки угоді із американською компанією Novavax польська біотехнологічна фірма Mabion отримає можливості виробництва вакцин проти коронавірусу, інформує «Польське радіо».

Проєкт одержить фінансову підтримку Польського фонду розвитку, а вже цього кварталу має розпочатися тестове виробництво, що відкриє процес передачі технології до Польщі.

«Це важливий і потрібний крок у забезпеченні стратегічних інтересів Польщі та безпеки її громадян», – написав прем’єр Моравєцький.

«Здоров’я поляків є найвищим пріоритетом уряду і маємо надію, що оголошена сьогодні угода сприятиме також поверненню нашого суспільного та економічного життя до нормального функціонування», йдеться у дописі польського прем’єра.

У свою чергу, президент Польського фонду розвитку Павел Борис сказав, що виробництво вакцини збільшить епідемічну безпеку у добу пандемії коронавірусу. «Ми переконані, що Польща, приєднуючись до кола виробників вакцини, буде збільшувати безпеку здоров’я як у цьому, так і у наступному році», – підкреслив він.

Очільник польського уряду підкреслив, що угода на виробництво вакцин у Польщі – це результат зусиль, аби стати незалежними від іноземних постачальників та євросоюзних процедур, що виявилися менш ефективними, ніж польські рішення. Водночас він нагадав, що станом на сьогодні полякам зробили вже понад 3 мільйона щеплень, а Національна програма вакцинації обмежується тільки недостатньою кількістю доз, що імпортуються до країни виробниками вакцин.

Leopolis.news