logo
15/04
14/04
11/04
09/04
05/04
04/04
02/04
2 ...

Оголошено про початок відбору проєктів за програмою «Велика реставрація»

05-03-2021 20:01350

Оголошено про початок відбору проєктів за програмою «Велика реставрація»

Міністерство культури та інформаційної політики розпочало прийом заявок на участь у відборі проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, які будуть реалізовані в рамках програми «Велике будівництво».

 

У відборі візьмуть участь проєкти, які відповідатимуть встановленим вимогам, інформує пресслужба МКІП.

Для розгляду проєкту у встановленому законом порядку заявникам необхідно:

  •     подати заявку на участь у відборі;
  •     письмову згоду суб’єкта, в якого пам’ятка культурної спадщини перебуває на праві господарського відання чи на праві оперативного управління, на проведення робіт, зазначених у заявці;
  •     копію охоронного договору на пам’ятку культурної спадщини;
  •     інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, та інші документи.

Документи приймаються упродовж 30 календарних днів починаючи з дня оприлюднення оголошення. Для участі у відборі заявникам необхідно надіслати документи у сканованому вигляді в форматі PDF, кожен документ окремим файлом на електронну пошту: vb@mkip.gov.ua.

Для організації проведення відбору МКІП створено організаційну групу, до повноважень якої входять, зокрема, прийняття поданих для участі у відборі документів.

Відбір проводитиметься експертною групою шляхом оцінювання та складення рейтингу проєктів протягом 30 календарних днів з дати отримання документів у повному обсязі від організаційної групи. За рішенням експертної групи строк відбору проєктів може бути збільшений.

До складу експертної групи включені представники Мінрегіону, Мінекономіки та провідні вчені, науковці, експерти, а також висококваліфіковані фахівці-практики у сфері охорони культурної спадщини, архітектори зі значним досвідом проектування та проведення реставраційних робіт, а саме:

    Білоус Наталія Іванівна, головний архітектор заповідника «Софія Київська»;

    Тимкович Василь Юрійович, директор Українського державного науково- дослідницького та проєктного інституту «УкрНДІпроектреставрація»;

    Прибєга Володимир Юрійович, завідувач кафедри теорії, історії архітектури та синтезу мистецтв Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури;

    Бур’янова Марія Іванівна, голова УТОПІК;

    Казарянц Сергій Вальдемарович, директор та головний архітектор Архітектурно-проєктної компанії «Раден»;

    Деребеньов Володимир Анатолійович, директор ТОВ «АКБ ЛІЛЕР»;

    Крижановський Микола Михайлович, начальник управління реалізації політики зайнятості та розвитку людського капіталу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України;

    Бондарчук Надія Леонідівна, директор Департаменту впровадження пріоритетних проектів регіонального розвитку Міністерства розвитку громад та територій України.

За результатами обчислення середньої оцінки проєктів складається їх рейтинг.

На офіційному веб-сайті МКІП буде оприлюднено перелік проєктів, з урахуванням рейтингу та із зазначенням набраних балів у розрізі областей, протягом п’яти календарних днів після завершення обчислення середньої оцінки проєктів. Першими у переліку будуть зазначені проєкти, які набрали найбільшу суму балів. Засідання організаційної та експертної групи будуть відбуватися на регулярній основі.

Нагадаємо, Постановою від 9 грудня 2020 р. № 1214 Кабінет Міністрів України затвердив Порядок відбору проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, у тому числі замках, інших фортифікаційних, оборонних, палацово-паркових комплексах, які будуть реалізовані в рамках програми “Велике будівництво”.

Leopolis.news