logo
25/09
24/09
23/09
22/09
2 ...

У США натякнули, що не планують долучатися до переговорів щодо Донбасу

23-07-2021 10:33288

У США натякнули, що не планують долучатися до переговорів щодо Донбасу
Фото: hromadske.ua

Американський дипломат Джордж Кент, який очолив місію США в Україні на період відпустки тимчасово повіреної Крістін Квін не очікує прямої участі американських посадовців у Мінському процесі чи Нормандських зустрічах.

Про це він сказав в ексклюзивному інтерв'ю Суспільному, відповідаючи на питання про залучення США у Нормандський формат.

«Я вважаю, є різні способи залучення. На цей момент я не очікую участі американських посадовців у Мінському процесі напряму. Я також не очікую приєднання американських посадовців до Нормандських зустрічей напряму», – зауважив Кент.

Він також додав, що дискусії щодо цього тривають і продовжаться під час візиту президента Зеленського у Вашингтон 30 серпня.

«У нас із Дереком Шолле (радником Держдепартаменту США - ред.) були розмови на цю тему з українськими посадовцями тут у Києві. Ці ж розмови будуть і у Вашингтоні, коли президент Зеленський приїде з візитом. Я знаю, що міністр закордонних справ Кулеба і голова Офісу президента Єрмак за кілька тижнів поїдуть у Вашингтон для підготовки цього візиту. І я впевнений, що ми будемо інтенсивно про це говорити під час цих зустрічей», – наголосив дипломат.

Кент також зазначив, що прогресу у переговорах немає, зокрема, бо російська сторона «не ставиться серйозно» до своїх зобов'язань.

«Я знаю, що українські посадовці розчаровані браком прогресу у переговорах. Вперше я це почув від голови української ТКГ ще у серпні 2015-го, коли Володимир Горбулін займався цим. І він сказав: Джордже, який план, якщо Росія не виконає вимоги Мінських угод? А вони мали бути виконані до 31 грудня 2015-го. Минуло 6 років після цього питання і Росія продовжує не виконувати свої зобов'язання. Що ми намагалися зробити після цього - кілька раундів інтенсивної роботи з росіянами. Це робила Торі Нуланд, яка обіймала посаду помічника Держсекретаря з європейських питань із Владиславом Сурковим у 2016-му, Курт Волкер, який був спеціальним посланцем виключно з питань переговорів у 2017-му. В обох випадках було ясно, що росіяни не серйозно до цього ставилися. Тож це виклик не лише для України, а і для західних партнерів», – розповів Кент.

Leopolis.news