logo
29/11
28/11
27/11
26/11
2 ...

Україна у Гаазі: РФ порушила основоположний принцип морського права – недоторканність військових кораблів

12-10-2021 17:55952

Україна у Гаазі: РФ порушила основоположний принцип морського права – недоторканність військових кораблів

Українська сторона виступила на слуханнях в Арбітражному суді в Гаазі у справі про захоплення Росією трьох українських кораблів та їхніх екіпажів.

 

Україна розкритикувала вчорашні заяви представників РФ, повідомляє УНН.

«Російська Федерація порушила основоположний принцип морського права - недоторканність військових кораблів. Конвенція Організації Об'єднаних Націй з морського права гарантує цей імунітет. Це означає, що українські військово-морські кораблі «Нікополь», «Бердянськ» і «Яни Капу» є вираженням нашого суверенітету і повинні поважатися як такі. Але Росія не дотримується міжнародного права», – наголосила директор департаменту міжнародного права МЗС України Оксана Золотарьова, яка представляє нашу країну на слуханнях.

Вона також закликала суд пам'ятати імена затриманих українських моряків, яких росіяни рік протримали в полоні: Віктора Беспальченка, Юрія Без'язичного, Юрія Будзила, Володимира Варимеза, Михайла Власюка, Богдана Головаша, Дениса Гриценка, Андрія Драча, Андрія Ейдера, В'ячеслава Зінченка, Владислава Костишина, Володимира Лісового, Олега Мельничука, Романа Мокряка, Богдана Небилицю, Андрія Оприска, Сергія Попова, Євгена Семідоцького, Василя Сороку, Володимира Терещенка, Сергія Цибізова, Сергія Чулібу і Андрія Шевченка.

«Не дивлячись на конфлікт між Україною і Росією, захоплення українських кораблів стало шокуючою подією», – наголосила дипломатка.

«У Росії теж є проблеми з фактами. Під час вчорашньої презентації... я була дуже здивована, почувши низку заяв, які не грунтуються на реальності. Я знаю протокол цієї справи і свідчення наших військовослужбовців. Вони розповідають зовсім іншу історію. Вчора вам також представили помилкове уявлення про те, про що йде мова, і неправильний підхід до суперечки. Сьогодні ми покажемо вам, про що насправді йде суперечка», - сказала Золотарьова.

Після виступу Золотарьової засідання перейшло в закритий режим.

Зазначимо, у Гаазі другий день тривають слухання у справі Україна проти Росії щодо затримання в листопаді 2018 року українських військових кораблів і моряків. Сьогодні виступає українська сторона, а 11 жовтня слово мала російська.

Другий раунд дебатів сторін відбудеться 14 та 15 жовтня. Також зарезервовано дату 16 жовтня на випадок необхідності.

Як повідомлялося, 25 листопада 2018 року біля берегів окупованого Криму російські прикордонники обстріляли і захопили три українські військові кораблі, а також затримали 24 моряків. Військовослужбовців звинуватили в незаконному перетині кордону Росії (покарання за цією статтею передбачає до шести років ув'язнення). Україна вважає те, що трапилося, порушенням імунітету військових кораблів.

Міжнародний трибунал з морського права 25 травня 2019 року зобов'язав Росію негайно звільнити всіх моряків і дати їм змогу повернутися в Україну, а також повернути кораблі.

7 вересня між Україною і Росією відбувся обмін у форматі 35 на 35, під час якого, зокрема, були звільнені 24 полонені моряки.

18 листопада 2019 року в акваторії Чорного моря РФ передала Україні катери “Бердянськ”, “Нікополь” та буксир “Яни Капу”. 20 листопада вони прибули в порт Очаків.

Leopolis.news